HomeImprezy outdoor

VIII Polar Sport Skitour im. Basi German – ruszyły zapisy!

Ruszyły zapisy do VIII Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Już 2 marca skutourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m. W tym roku organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby zgłoszeń. Impreza zaliczana bowiem do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim, na stałe wpisała się już w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny.

Zawodnicy zmierzą się na trasie której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższeń. Na trasie organizatorzy przewidzieli dwa odcinki specjalne (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok drogi „stokówka”. 

Ósma edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja pozwalająca amatorom zmierzyć się z na trasie profesjonalnymi zawodnikami porównując własne wyniki z najlepszymi skitourowcami w kraju ale również wydarzenie towarzyskie, którego nie można ominąć.

Początkowo była to impreza kameralna, obecnie są to już największe tego typu zawody w Polsce, oceniając pod względem liczby startujących z naszego kraju zawodników. W ubiegłym roku zmieniono nazwę zawodów; pojawiło się w niej imię i nazwisko patrona Basi German, entuzjastki gór, która wspólnie z grupą znajomych pasjonatów skialpinizmu była pomysłodawcą zawodów w Zawoi. Zginęła w 2011 roku w lawinie w Tatrach, zmianą nazwy organizatorzy chcieli upamiętnić jej zaangażowanie i wkład w popularyzację skituringu w Polsce.

W ramach pakietu startowego organizatorzy przy współpracy gminy Zawoja przygotowali po raz pierwszy w historii imprezy wypalany w drewnie pamiątkowy medal który otrzyma każdy zawodnik, a także unikalne koszulki i okolicznościowe naklejki, a dla zwycięzców regionalne statuetki z postaciami narciarzy na kamieniu z Babiej Góry.

Ubiegłoroczne zawody Polar Sport Skitour im. Basi GermanUbiegłoroczne zawody Polar Sport Skitour im. Basi German

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka. Dzięki głównemu sponsorowi, firmie Dynafit wśród uczestników zostaną rozlosowane bony zakupowe o wartości 10 tys. zł. a łączna suma nagród wyniesie w tym roku 50 tys. złoty.

Start zawodów zaplanowano na 2 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników odbędzie się natomiast o godzinie 17.00 w Karczmie Styrnol. Wydarzeniu towarzyszył będzie rozstawiony namiot umożliwiający darmowe testy nart marki K2. Dlatego też zapraszamy całe rodziny.

Więcej informacji na stronach:

www.polarsport.pl

http://www.facebook.com/pages/VIII-Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German/310723648952156

Źródło: Polar Sport

***

Patronat medialny nad imprezą objął portal 4outdoor.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0