HomeNowości z rynku

Kurtka H2 Flow ™ Jacket marki Helly Hansen – na każde warunki

Założona w Norwegii pod koniec XIX wieku firma Helly Hansen ma niezwykle bogatą historię innowacji, których celem było zaspokajanie potrzeb profesjonalistów i entuzjastów sportu, zmagających się z najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi na świecie.

To właśnie Helly Hansen wprowadził na rynek pierwszą na świecie wodoodporną tkaninę. Już w 1877 roku stała się ona symbolem rozwiązań wyprzedających swoją epokę.

Rozwijana od 1970 roku linia bielizny termoaktywnej wykorzystującej technologię LIFA™, do dzisiaj pozostaje niedoścignionym wzorcem dla wielu marek sportowych. 

Innowacją firmy Helly Hansen jest tzw. “technologia przestrzennego przepływu powietrza” wprowadzona na jesieni 2012 roku – Hollow Heat Flow ™ Technology (H2 Flow™ Technology). Stanowi ona przełom w zapewnieniu entuzjastom sportu optymalnej temperatury organizmu.

Kurtka H2 Flow™ to kolejny rewolucyjny produkt, uzupełniający wcześniejsze innowacje m.in. technologię Flow Down™, LIFA™, Pro-Pile™, „Zasady Trzech Warstw” (Three-Layer Principle) oraz wspomnianej na początku oryginalnej, pierwszej na świecie wodoodpornej tkaniny.

Technologia H2 Flow™ (Hollow Heat Flow) zapewnia przestrzenny przepływ ciepła. Jest to system, który łączy właściwości strategicznie rozmieszczonych kieszeni powietrznych oraz najnowocześniejszych materiałów w celu osiągnięcia i utrzymania optymalnej temperatury organizmu. 

Ta unikalna kombinacja zapewnia osobom użytkującym kurtkę H2 Flow™ możliwość regulacji temperatury w niezwykle prosty sposób, odpowiadający rodzajowi aktywności fizycznej i warunkom pogodowo-termicznym. Może być ona stosowana zarówno przez żeglarzy, miłośników wędrówek jak i wspinaczek górskich, gdyż idealnie komponuje się z innymi elementami garderoby, specyficznymi dla danego sportu.

Rewolucyjny system Kurtki H2 Flow™ składa się z trzech warstw dostosowujących się do aktywności użytkownika oraz warunków pogodowych. Jego wewnętrzną powłokę stanowi delikatna siatka, która transportuje na zewnątrz wilgoć i temperaturę osoby noszącej kurtkę.

Helly Hansen, kurtka H2 Flow JacketHelly Hansen, kurtka H2 Flow Jacket

Środkowa warstwa została wykonana z materiału POLARTEC® 200 – spełniającego funkcję izolatora – i „uzupełniona” dużymi otworami, pozwalającymi na odpowietrzenie nadmiaru wilgoci.

W poszyciu kurtki wykorzystano specjalną tkaninę, która stanowi barierę dla takich czynników jak wiatr i deszcz, jednocześnie pozostając w pełni „oddychającą”.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu wentylacji, wierzchnia powłoka H2 Flow™ została uzupełniona o dwa obszerne zamki błyskawiczne umieszczone z przodu, po obu stronach korpusu. Dzięki temu w sytuacji przegrzania organizmu użytkownik może rozpiąć suwak, uzyskując tym samym dodatkową przestrzeń wentylacyjną.

Gospodarka termiczna jest podstawą zapewnienia komfortu i optymalnej wydajności organizmu. Zgłoszona w Urzędzie Patenowym technologia H2 Flow™ reprezentuje zupełnie nowe podejście do odwiecznego dylematu entuzjastów sportu i ustanowi zupełnie nowe standardy w zakresie zagwarantowania właściwej temperatury ciała. Kurtka H2 Flow™ łączy najwyższe parametry techniczne z prostym, a jednocześnie wyrazistym skandynawskim designem, z którego od lat słynie firma Helly Hansen.

Informacja prasowa firmy Helly Hansen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0