HomeNowości z rynku

Linia butów Natural Shape marki Asolo nagrodzona przez Backpacker Magazine

Amerykański magazyn Backpacker Magazine przyznał nagrodę wydawców „2013 Editors’ Choice Awards” w katgorii hiking modelom butów Reston (męskie) i Athena (damskie) z nowej linii Natural Shape marki Asolo.

Nagroda „Editors’ Choice Awards” jest uważana za najbardziej prestiżową nagrodę na rynku outdoorowym. Każdego roku setki nowych produktów przechodzi rygorystyczne testy prowadzone przez zespół Backpacker Magazine, co czyni tą nagrodę znakiem wyjątkowej jakości dla firm oraz wybranych produktów.

Produkt został nagrodzony za wyjątkowe wzornictwo, innowacyjność w materiałach i technologii oraz za komfort – tak rozpoczyna się list zawiadamiający o zwycięstwie wysłany przez amerykański magazyn do włoskiego producenta butów. Dodatkowe słowa uznania dla Asolo przyznano za to, że linia Natural Shape odmieniła koncepcję butów „hikingowych”.

Linia Natural Shape bazuje na formule opracowanej przez centrum badawcze firmy ASOLO po długotrwałym procesie poszukiwań i badań. Łączy ona potrzebę stabilności i ochrony z adaptacyjnym odwzorowaniem naturalnego kształtu stopy zapewniając poczucie wyjątkowego kontaktu z podłożem.

Ta innowacyjna formuła odzwierciedla prawidłowy, naturalny kształt ludzkiej stopy a obciążenie jest rozprowadzane do tych stref podeszwy, które przyjmują główne uderzenia i wstrząsy powstające w trakcie marszu. W rezultacie otrzymujemy dokładnie dopasowane buty, które przyjemnie otulają nasze stopy.

Asolo, modele butów Natural ShapeAsolo, modele butów Natural Shape

Główną cechą charakterystyczną tej kolekcji jest zastosowanie unikalnego ergonomicznego kształtu podeszwy, zapewniającego maksymalny komfort użytkowania przy zachowaniu wyjątkowo niskiej wagi butów, wodoodporności i odpowiedniej elastyczności.

Podeszwa została zaprojektowana przez Asolo we współpracy z firmą Vibram. Składa się ona z dwóch części: ukształtowanej termiczne wewnętrznej wkładki EVA, która jest wykonana z komponentów nowej generacji o niewielkiej wadze, poprawiających stabilność i elastyczność oraz z części centralnej Asoflex Natural Shape wykonanej z TPU, która została w procesie termo-zgrzewania całkowicie połączona z wkładką wewnętrzną, tworząc jedną całość.

Ta unikalna konstrukcja oferuje dobre podparcie i efektywne usztywnienie buta po bokach i z tyłu, podczas gdy anatomicznie ukształtowana część środkowa podeszwy pozwala na swobodną i przyjemną jej pracę w trakcie marszu.

Dwukolorowy gumowy bieżnik z czterema strefami podparcia i wyróżnioną środkową linią wzdłuż całej podeszwy odzwierciedla nowy standard linii Natural Shape, zapewniając doskonałą przyczepność w terenie.

Wzornictwo podeszwy jest wyraziste i harmonijne, skoncentrowane na strefach kontaktu buta z gruntem głównie w momencie nastąpienia i odbicia.

Oferta obejmuje osobną linię męską i damską, które różnią się kształtem, wagą, wzornictwem i kolorystyką. Linia Natural Shape jest produkowana w czterech modelach męskich i czterech damskich, każdy w kilku kolorach dających 34 wersje kolorystyczne.

 Informacja prasowa firmy Agnen Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0