HomeRynek outdoor

Nowe materiały w kolekcji firmy Cocona

Cocona® wprowadza trzy nowe produkty: Cocona® Merino, Cocona® PRO oraz system izolacji Cocona Insulation System. Tkaniny będą dostępne wyłącznie dla licencjonowanych partnerów handlowym marki Cocona®.

Cocona® Merino  i Cocona® Pro

Cocona® Merino synergicznie łączy zalety wełny merynosów i technologii Cocona® Active Dryling. Jak zapewnia producent, w przeciwieństwie do czystej wełny merynosów, tkanina Cocona® Merino przoduje w aktywnościach o dużym zakresie wydatkowanej energii i sprawdza się znakomicie podczas wielogodzinnego wysiłku.

Tam gdzie inne tkaniny wykorzystujące wełnę merino zatrzymują pot, Cocona® Merino przekazuje wilgoć na zewnątrz i przyspiesza osuszanie i to od dwóch do pięciu razy szybciej w zależności od budowy i wagi materiału. Odzież pozostaje bardziej sucha i lżejsza. Można działać szybciej dzięki rozszerzeniu zakresu komfortu do wyższych temperatur i większych obciążeń.

Ponadto, Cocona® wprowadza kolekcję Cocona® PRO – jak zapewnia producent – najszybciej schnących tkanin spośród materiałów stosowanych przy produkcji odzieży pierwszej warstwy. Tkaniny Cocona® PRO są przeznaczone dla najbardziej wymagających sportowców.

Tkaniny Cocona® PRO zaliczają się pod względem tempa schnięcia i mechanicznej wytrzymałości do górnych 5 procent z pośród wszystkich tkanin Cocona. 

Tempo schnięcia staje się nowym standardem określającym wydajność technicznej odzieży, obuwia, rękawiczek i śpiworów. Błyskawicznie schnące tkaniny zostały zaprojektowane przy użyciu procedur badawczo testowych AATCC 200 i 201 – są to obecnie akceptowane przez przemysł metody badań i pomiaru tempa schnięcia. 

Połączenie danych uzyskanych z obu metod testowych w ramach jednej nowej metryki wydajności prowadziło nasze badania rozwojowe. Gdy szybkość suszenia jest wysoka, testerzy naprawdę czują różnicę – powiedział Alan Lekana, wiceprezes ds. rozwoju produktu w firmie Cocona. – Wierzymy, że nasza nowa kolekcja Cocona PRO będzie preferowaną pierwszą warstwą odzieży dla biegaczy, rowerzystów, narciarzy i każdego sportowca, który oczekuje by jego bielizna doskonale osuszała ciało pozostając suchą od wewnątrz. Są to najlepsze z naszych najlepszych tkanin Cocona®.

Cocona, nowe materiały (fot. Cocona)Cocona, nowe materiały (fot. Cocona)

Metoda Air-Flow (AATCC 200) symuluje proces jaki zachodzi gdy koszula schnie w warunkach wewnętrznych lub na zewnątrz w obecności lekkiego ruchu powietrza. Metoda podgrzewanej płytki (AATCC 201) symuluje ciepłą skórę (33 °C) i mierzy jak szybko dana tanina będzie schnąć przy udziale dodatkowego ciepła ciała.

Testy wykazały, że noszenie Cocona® Merino i Cocona PRO wraz z odzieżą warstw pośredniej i zewnętrznej, wykonaną przy zastosowaniu pozostałych technologii Cocona®, podnosi komfort outdoorowych aktywności.

Cocona Insulation System

Cocona wprowadza także system izolacji Cocona Insulation System (CIS) przeznaczony do zastosowań w odzieży wierzchniej, rękawicach i śpiworach. Materiały wierzchnie Cocona w połączeniu z syntetyczną ociepliną marki mają służyć celom poprawy komfortu cieplnego w szerokim zakresie temperatur i aktywności.

Długotrwałe testy polowe, których rezultaty zostały sprawdzone podczas testów we własnym laboratorium marki, pokazują, że CIS znacznie rozszerza zakres komfortu termicznego. Testerzy przeprowadzający próby w terenie otwierdzają, że mogą intensywniej pracować, poruszać się mocniej i szybciej, i to w szerszym zakresie warunków klimatycznych.

Podobnie jak inne produkty opracowane z wykorzystaniem technologii Cocona®, CIS usuwa wilgoć poprzez przekształcenie ciekłego potu do postaci pary i przyspieszenie parowania, co obniża wewnętrzne stężenie wilgotności. Efektem jest szybsze usunięcie wilgoci z odzieży, rękawic czy śpiwora.

Izolacje i ciepło są mierzone w jednostkach CLO. Badanie przeprowadzone przez zewnętrzne ośrodki potwierdzają, że Cocona® Technology poprawia uzyskane wartości CLO o około 50 proc. w porównaniu do wiodących syntetycznych materiałów izolacyjnych wykorzystywanych w odzieży sportowej. Wyższa CLO pozwala na stosowanie niższej wagi i grubości ociepliny. co poprawia swobodę ruchu.

Kurtki zbudowane z CIS znajdują zastosowanie we wszystkich formach wysokoenergetycznych aktywności, w tym: bieganie, jazda na rowerze i wspinaczka. Materiały Cocona® oferują także wyjątkowo dobrą relację wagi do oferowanego stopnia izolacji. 

Izolacja z natury jest zaprojektowany do zatrzymywania ciepła wewnątrz odzieży, co utrudnia oddychanie i kumuluje wilgoć – mówi Alan Lekana, vice prezydent ds. rozwoju produktu w firmie Cocona. – System izolacji Cocona zapewnia wilgoci aktywną ścieżkę poprzez materiał izolujący i szybko usuwa wilgoć, która może spowodować wychłodzenie – zapewnia.

CIS dołącza do długiej listy istniejących produktów Cocona, rozszerzających funkcjonalność tkanin syntetycznych, wełny merino, dzianin wodoodpornych i oddychających powłok.

Z materiałów marki Cocona® korzystają m.in. marki: adidas, Marmot, Millet, NewBalance, Rab, Norrona, The Nort Face, Eider i GoLite. Więcej informacji o produktach marki Cocona® na stronie: www.cocona.com.

Źródło: Cocona, snewsnen.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0