HomeNowości z rynku

Nowości w kolekcji marki Bergans of Norway na sezon 2013/14

W przyszłym sezonie marka Bergans of Norway rozszerzy linię produktów odzieży do freeride, wprowadzi damską linię odzieży alpejskiej oraz po raz pierwszy – plecaki ABS.

Bergans of Norway, producent znany głównie z odzieży narciarskiej i plecaków, w przyszłym sezonie zamierza wprowadzić linię odzieży do freeride Hodlekve oraz dedykowaną specjalne dla kobiet linię odzieży do alpinizm Cecilie Skog Signature. Po raz pierwszy w historii firmy pojawią się także plecaki Hodlekve ABS. Nowości zadebiutują w sprzedaży w sezonie 2013/2014.

Bergans of Norway, plecak Hodlekve ABSBergans of Norway, plecak Hodlekve ABS

Linia odzieży Hodlekve przeznaczona do freeride (czyt. Hud-lek-wa) – została opracowana przy wykorzystaniu informacji napływających od członków Bergans Team – grupy sponsorowanych sportowców z różnych dyscyplin, którzy używają i pomagają rozwijać produkty marki Bergans. Linia ma być wytrzymała i stylowa oraz ma wykorzystywać Dermizax™ NX (elastyczną, wodoszczelną wiatroszczelną i wysoce oddychającą membranę).

Oprócz tkanin klasy premium, modele będą skonstruowane przy użyciu najnowszych technologii łączenia tkanin – pojawi się m.in. laserowe wykrawanie i łączenie materiałów. Kroje mają być luźne i swobodnie dopasowanie. Obecnie linia obejmuje kurtki i spodnie z izolacją oraz bez niej, zarówno w seriach dla mężczyzn, jak i kobiet. 

Natomiast linia Cecilie Skog została opracowana przy udziale Cecilie Skog, jedynej kobiety na świecie, która zdobyła Koronę Ziemi, bieguny i przebyła Antarktydę samodzielnie i bez zewnętrznego wsparcia.

Bergans of Norway, kurtka Cecilie Down JacketBergans of Norway, kurtka Cecilie Down Jacket

Bergans of Norway, kurtka Cecilie Microlight AnorakBergans of Norway, kurtka Cecilie Jacket

Bergans of Norway, kurtka Cecilie Microlight AnorakBergans of Norway, kurtka Cecilie Microlight Anorak

Bergans of Norway, bluza Cecilie Wool HoodieBergans of Norway, bluza Cecilie Wool Hoodie

 

Linia Skog obejmuje kurtki i spodnie wykonane z Demizax’u, kurtki puchowe i te wykorzystujące PrimaLoft® Eco, odzież wykonana z tkanin łączących wełnę i poliester, spodnie do wspinaczki, kurtki polarowe i czapki; wszystkie modele zaprojektowano z myślą o ich wykorzystaniu w ciężkich zimowych warunkach outdoorowych przez aktywne kobiety. Sugerowane ceny detaliczne wahają się od 24 dolarów za czapkę, do 399 dolarów za kurtkę z Dermizax’u.

Nawiązując do ponad stuletniej historii Bergansa jako producent plecaków, firma wprowadzi swój pierwszy plecak z systemem bezpieczeństwa lawinowego Hodlekve ABS – 15-litrowy zestaw przeznaczony do użytku podczas jazdy sidecountry i heli-skiing.

Plecak posiada punkty mocowania nart, przedział dla sprzętu ratunkowego, zmieści także kilka dodatkowych gadżetów niezbędnych podczas jazdy. Sugerowana cena detaliczna to 1.189 dolarów.

Źródło: outdoorindustry.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0