HomeNowości z rynku

Garmin quatix wyróżniony nagrodą Gwóźdź Targów Wiatr i Woda

Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ma zaszczyt ogłosić, że zegarek żeglarski quatix został uhonorowany nagrodą Gwóźdź Targów Wiatr i Woda.

Gwóźdź Targów Wiatr i Woda Nagroda Miesięcznika „Żagle” im. Jerzego Fijki to najważniejsze wyróżnienie przyznawane od lat na warszawskiej wystawie najbardziej innowacyjnym i nowoczesnym produktom. W kategorii „Osprzęt i wyposażenie” jury wybrało i nagrodziło zaawansowany zegarek żeglarski – Garmin quatix.

Garmin quatixGarmin quatix

Przyznanie Gwoździa Targów zegarkowi Garmin quatix to dla nas ogromny zaszczyt, szczególnie podczas tej jubileuszowej edycji – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. – Quatix jest rzeczywiście wyjątkowym urządzeniem – z poziomu zegarka możemy sterować jachtem i mieć dostęp do wszystkich najważniejszych informacji, takich jak prędkość, kurs czy ciśnienie. Dodatkowo oferuje on szereg zaawansowanych funkcji regatowych, a dzięki automatycznemu alarmowi człowiek za burtą – dba o nasze bezpieczeństwo.

Zegarek Garmin quatix został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach oraz zapalonych żeglarzach i amatorach sportów wodnych. Jest to pierwszy zegarek z wbudowanym odbiornikiem GPS, oferujący tak szeroki zakres funkcjonalności.

Zapewnia podgląd do najważniejszych informacji bezpośrednio na nadgarstku. Udostępnia m.in. dane o pływach, kącie drogi nad dnem czy prędkości nad dnem. Jest również wyposażony w wysokościomierz, barometr i kompas.

Podczas regat quatix wytycza wirtualną linię startową między dwoma punktami GPS, łączy te dane z funkcją odliczania czasu oraz określa dystans do linii i pożądaną prędkość, dzięki czemu jacht może przekroczyć linię startową z maksymalną prędkością dokładnie w momencie startu. Po rozpoczęciu wyścigu zegarek przełącza się na tryb „asystenta halsu” i wskazuje, czy jacht nie płynie zbyt ostro lub zbyt pełno w stosunku do optymalnego kąta halsowania, zapewniając tym samym maksymalną efektywność i pełną kontrolę żeglowania.

Zintegrowana funkcja MOB (człowiek za burtą) automatycznie uruchamia alarm na ploterze Garmina na pokładzie, gdy użytkownik zegarka wypadnie za burtę. Jeśli jednostka jest wyposażona w Garmin Autopilot, nawigacja pokładowa w połączeniu z autopilotem może poprowadzić z powrotem do miejsca wypadku.

Garmin quatix umożliwia również bezprzewodową łączność i integrację z BlueChart® Mobile oraz HomePort™, dzięki czemu użytkownik może łatwo przenosić (via ANT™) informacje o waypointach, trasach i śladach. Jeśli jednostka jest wyposażona w system Garmin Autopilot, quatix bezprzewodowo łączy się bezpośrednio z pokładowym GHC-10 i zapewnia zdalną kontrolę autopilota.

Więcej informacji o zegarku Garmin quatix jest dostępnych na stronie: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=120680.

Segment Garmin Marine zajmujący się produktami przeznaczonymi dla żeglarzy jest wiodącym dostawcą rozwiązań zarówno dla użytkowników detalicznych jak i sektora OEM. W ofercie Garmin znajdziemy m.in. zaawansowane plotery oraz wielofunkcyjne, dotykowe wyświetlacze, sonary, radary, autopiloty i inne produkty oraz usługi wyróżniające się innowacyjnością, niezawodnością i łatwością obsługi.

 Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0