HomeNowości z rynku

Firma Jack Wolfskin podkreśla „Expertise in Insulation”

W sezonie zimowym 2013 firma Jack Wolfskin ponownie podkreśla swe praktyczne umiejętności w zakresie ochrony przed zimnem. Liczne nowości wśród produktów puchowych, z włókien syntetycznych oraz z polaru umożliwiają optymalne zatrzymywanie ciepła, zachwycając jednocześnie modnym wzornictwem i energetycznymi barwami.

Rozbudowano koncepcję łączenia ze sobą materiałów chroniących przed zimnem, takich jak puch, FIBERCLOUD i MICROGUARD MAXLOFT, by zaoferować takie kurtki zimowe, których zakres zastosowania będzie jeszcze bardziej elastyczny.

Przykładem połączenia dwóch materiałów chroniących przed zimnem jest ZENON JACKET MEN/WOMEN, wypełniona w górnej części ciała bardzo lekkim, wysokogatunkowym puchem 90/10, podczas gdy w rękawach, ramionach oraz kapturze zastosowano innowacyjne wypełnienie z włókien syntetycznych FIBERCLOUD. Dzięki temu w obszarach najbardziej narażonych na działanie niekorzystnych warunków pogodowych zapewnione jest podobne zatrzymywanie ciepła, jak w przypadku puchu, jednak zastosowane materiały nie są tak wrażliwe na wilgoć i pot.

Jack Wolfskin, męska kurtka Zenon JacketJack Wolfskin, męska kurtka Zenon Jacket

Takie połączenie oraz minimalistyczne wzornictwo (tylko jedna kieszeń na piersi i brak kieszeni na biodrach) pozwoliło uzyskać bardzo lekką i wyjątkowo niezawodną kurtkę mającą właściwości izolujące, optymalną do zastosowania w górach i mającą po złożeniu wyjątkowo niewielkie wymiary, tak że mieści się we własnej kieszeni.

Kolejnym przykładem przemyślanego, funkcjonalnego połączenia dwóch materiałów mających właściwości izolujące jest model ALTOSTRATUS MEN/WOMEN, którego górna część oraz rękawy wypełnione są włóknem FIBERCLOUD, dzięki czemu oprócz ochrony przed zimnem zapewniają także lepszą swobodę ruchów.

Jack Wolfskin, męska kurtka AltostratusJack Wolfskin, męska kurtka Altostratus

W dolnej części zastosowano natomiast wypełnienie MICROGUARD MAXLOFT, odznaczające się przede wszystkim wysoką sprężystością oraz bardzo dobrym stosunkiem właściwości zatrzymywania ciepła do wagi. W wyniku takiego połączenia powstała lekka kurtka mająca właściwości izolujące, która jest także odporna na działanie wilgoci. Podczas gdy w modelu dla mężczyzn zastosowano proste, jasne linie stębnowania, model dla kobiet zdobi modny akcent w postaci rombowego stębnowania. Kurtka wyposażona jest w dwie kieszenie na biodrach oraz wyściełany, ściśle przylegający kaptur.

Firma Jack Wolfskin udowadnia swój profesjonalizm w zakresie ochrony przed zimnem nie tylko w obszarze wypełnień puchowych i ze sztucznego włókna. Nowa kolekcja zimowa prezentuje innowacyjne produkty także wśród kurtek polarowych.

I tak na przykład kurtka PINE CONE MEN/WOMEN wykonana jest w znacznej części z nowego polaru NANUK 300 TWINLOFT, którego włókna o różnej długości imitują budowę zwierzęcego futra. Dzięki temu jest on nie tylko wyjątkowo puszysty i nadaje charakterystyczny wygląd, lecz także zapewnia najlepsze zatrzymywanie ciepła spośród wszystkich materiałów polarowych firmy Jack Wolfskin, nie powodując przy tym znacznego zwiększenia wagi.

Jack Wolfskin, damska kurtka Pine Cone JacketJack Wolfskin, damska kurtka Pine Cone Jacket

Ta polarowa kurtka wyposażona jest w dwie kieszenie na biodrach oraz jedną kieszeń na piersi w wersji męskiej, a w wersji damskiej – kaptur.

Nareszcie dostępna jest wytrzymała kurtka polarowa o ciekawym wzornictwie oraz nowych właściwościach — CARSON JACKET MEN/WOMEN. Nowy materiał NANUK 300 TECH VELOUR jest cztery razy bardziej wiatroodporny niż zwykły polar welurowy oraz na długo zachowuje swój wygląd, nawet w przypadku częstego noszenia i wielokrotnego prania.

Jack Wolfskin, damska kurtka Carson JacketJack Wolfskin, damska kurtka Carson Jacket

Dzięki miękkiej, kompaktowej stronie zewnętrznej z mikroweluru polar nie przyczepia się do leżących pod nim warstw odzieży, jest więc idealnym elementem sprawdzonego zimą systemu ubierania na cebulkę.

Informacja prasowa marki Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0