HomeNowości z rynku

Nowa seria plecaków do aktywności zimowych – Gregory Targhee

Gregory Mountain Products w przyszłym sezonie zimowym rozszerzy linię plecaków przeznaczoną dla narciarzy alpejskich, snowboardzistów, fanów backcountry i rakiet śnieżnych. Na czoło wybija się tu model Targhee 32, nagrodzony ISPO Award na tegorocznych targach ISPO w Monachium.

Na rynek zimowej turystyki powróciliśmy z wysokiej jakości, nowoczesnym plecakiem narciarskim – mówi John Sears, dyrektor ds. rozwoju produktów w firmie Gregory. – Ta nagroda pokazuje, że nasz projekt odpowiada na prawdziwe potrzeby alpejskich użytkowników – komentuje targowy sukces.

Gregory, seria plecaków TargheeGregory, seria plecaków Targhee

Oprócz 32-litrowego modelu, Targhee™ będzie dostępny w pojemnościach 18, 26, i 45 litrów. Plecak jest zbudowany wokół nowego systemu nośnego VertFlex™, opracowanego tak aby zapewnić stabilne i wygodne przeniesienie obciążenia, jednocześnie oferując elastyczność niezbędną podczas dynamicznej jazdy na nartach. 

Narty można troczyć z boku plecaka, system mocowania obejmuje deski o szerokości do 130 mm. Alternatywnie narty można mocować ukośnie w chowanym systemie, zaprojektowanym do przenoszenia sprzętu narciarskiego. Targhee może także transportować snowboard lub rakiety mocowane taśmami wzmocnionymi Hypalonem, aby zapewnić trwałe i bezpieczne mocowanie sprzętu.

Seria Targhee została wyposażona w podwójny system do mocowania czekanów. Elementy łączące paski, takie jak klamry i zapinki, wykonano z anodyzowanego aluminium, co wpływa na podwyższenie ostatecznej trwałości tych elementów w niskich temperaturach.

[video:http://vimeo.com/58285184]

Dla bezpieczeństwa Targhee oferuje szybki dostęp do specjalnie zaprojektowanej kieszeni na sprzęt lawinowy. Kieszeń mieści łopatę lawinową, sondę lawinową i dodatkowy sprzęt. Sposób troczenia sprzętu na zewnątrz plecaka nie wpływa na pojemność kieszeni.

Ponadto plecak posiada specjalny system troczenia kasku, izolowany rękaw do systemu hydracyjnego i zamykany na zamek błyskawiczny tylny panel dostępu do głównego przedziału.

Ideą przewodnią tej serii plecaków jest komfort noszenia i nieutrudniony dostęp do potrzebnych narzędzi bez względu na sytuację. Nowa seria Targhee będzie dostępna w handlu detalicznym w sezonie jesień 2013.

Źródło: Gregory

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0