HomeImprezy outdoor

W Jeleniej Górze zmierzą się najlepsi

Za niespełna dwa miesiące Jelenia Górą zawładną najlepsi kolarze górscy w kraju. W sercu Karkonoszy odbędą się Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2013.

Tegoroczne Akademickiego Związku Sportowego będą wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze rywalizacja odbędzie się po raz pierwszy w Jeleniej Górze – na niezwykle widowiskowej i trudnej rundzie autorstwa Mai Włoszczowskiej. Po drugie na imprezie zostanie oficjalnie podana data przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, których gospodarzem jest również Jelenia Góra.

Przed nami Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2013Przed nami Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2013

Organizatorzy imprezy rozpoczną tym samym promocję tej wielkiej, międzynarodowej imprezy, w której weźmie udział blisko 200 zawodników z całego świata. O wyjątkowości imprezy świadczy również fakt, że na trasie mistrzostw, po rozegraniu w sobotę wyścigu na czas odbędzie się dodatkowy wyścig dla wszystkich chętnych (kat. U-23 i Elita), oprócz zawodników zgłoszonych do AMP.

Zapraszamy do sprawdzenia się na tej ciekawej trasie trenerów, przedstawicieli sponsorów, mediów i oczywiście mieszkańców Jeleniej Góry i okolic – mówi Grzegorz Miedziński organizator imprezy.

Tradycyjnie już mistrzostwa rozpoczną się w piątek – weryfikacją zawodników i oficjalnym treningiem (Hotel Mercure). W sobotę 11 maja odbędzie się wyścig indywidualny na czas kobiet oraz mężczyzn. Oprócz klasyfikacji w jeździe indywidualnej na czas, wyścig ten określi kolejność na starcie wyścigu głównego ze startu wspólnego, który rozegrany zostanie w niedzielę 12 maja. To podczas niego poznamy drużynowych i indywidualnych Akademickich Mistrzów Polski w XCO 2013. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez: Shimano, Uvex, Enervit, BCM, Nikwax, Bike Care, Hi-Tec, Freixenet, Diagnostix, Zator.

Organizatorem imprezy jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze, który odpowiada również za cykl AZS MTB CUP. Szczegóły na www.amp-mtb.pl

Honorowy patronat nad imprezą objęli:

  • Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej
  • Prezydent Miasta Jelenie Góra
  • Prezes Polskiego Związku Kolarskiego

Informacja prasowa Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0