HomeRynek outdoor

Marka Suunto doceniona nagrodą Good Design

Suunto, światowy lider w dziedzinie produkcji i projektowania precyzyjnych, sportowych instrumentów pomiarowych, otrzymał dwie nagrody w konkursie Good Design. Jury konkursu doceniło zegarki Suunto Ambit GPS i Suunto Core Alu.

Good Design jest najstarszym na świecie, prestiżowym konkursem dla projektów graficznych i designerskich, organizowanym przez The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design we współpracy z European Centre for Architecture, Art, Design and Urban Studies. Nagrody wręczane są corocznie od 1950 roku najlepszym produktom konsumenckim za funkcjonalność, estetykę, innowacyjność i ergonomię.

Good Design ocenia nowe produkty konsumenckie, każdego roku przyjmując kilka tysięcy zgłoszeń od producentów, firm projektowania graficznego i grafików przemysłowych z ponad 48 krajów. Wszystkie nagrodzone produkty i projekty graficzne zostaną opublikowane w roczniku Good Design na lata 2012-2013 i są wymienione na stronie internetowej The Chicago Athenaeum Muzeum.

Good Design docenia tylko najlepsze na świecie projekty. To wspaniała informacja, że spośród tysięcy zgłoszonych produktów, to właśnie dwa produktów Suunto otrzymały te nagrodę – mówi Nora Stowell, wiceprezes i dyrektor firmy Suunto USA.

Good Design wybrał zegarek Suunto Ambit GPS. Smukły wygląd, wyspecjalizowane i zaawansowane funkcje treningowe oraz możliwość jego uaktualnienia za pomocą najnowszych wersji oprogramowania dostępnych za darmo, ugruntowały opinie kapituły konkursu. Ambit został zaprojektowany przez Thomasa Hinskensa, starszego projektanta przemysłowego w Suunto. Zegarek jest produkowany w Finlandii.

Suunto, zegarek AmbitSuunto, zegarek Ambit

Chcieliśmy, aby projekt Suunto, był w stanie wytrzymać próbę czasu – wyjaśnia Hinskens. – Nie idziemy w kierunku chwilowej mody, nasze produkty tworzymy z elementów, które są bardziej subtelne i mogą ładnie się zestarzeć.

Suunto Core Alu otrzymał nagrodę za inspirację, którą dla projektu stanowił oryginalny kompas Suunto stworzony w marcu 1936 oraz za 75 lat dziedzictwa w projektowaniu precyzyjnych instrumentów. Twórca Suunto Core Alu, projektant Timo Yliluoma, uprościł wierzchnią pokrywę do jednolicie metalowej obudowy z kontrastującymi jasnymi elementami graficznymi i dodał komfortowy pasek na nadgarstek, uzyskując w efekcie ponadczasowy projekt zegarka o nowoczesnym wykończeniu.

Suunto, zegarek Core AluSuunto, zegarek Core Alu

Firma Suunto została założona w 1936 roku przez Tuomasa Vohlonena. Od tego czasu firma Suunto jest w czołówce wzornictwa i innowacji w obszarze zegarków sportowych, nurkowych i instrumentów używanych przez poszukiwaczy przygód z całego świata. Siedziba Suunto i zakład produkcyjny jest ulokowany w Vantaa w Finlandii. Zatrudnia ponad 400 osób na całym świecie. Produkty Suunto sprzedawane są w ponad 100 krajach. Firma jest spółką zależną Amer Sports Corporation, do której należą także marki: Salomon, Arc’teryx, Atomic, Wilson, Precor i Mavic.

Źródło Suunto

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0