HomeImprezy outdoor

Nowy termin i zapisy na Bieg Ultra Granią Tatr

Już w poniedziałek 18 marca o godzinie 12 ruszą zapisy na pierwsze zawody ultra Bieg Granią Tatr. Po wielu dniach oczekiwania możemy ogłosić, że zawody odbędą się, ale w nowym terminie 17 sierpnia 2013r.

Trasa pozostaje bez zmian – z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Rakoń, Wołowiec do Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy, Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz aż do mety w Kuźnicach: 70km i 5000m podbiegów. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było…

Bieg Granią Tatr 2013 - trasaBieg Granią Tatr 2013 – trasa

Bieg Granią Tatr 2013 - profil trasyBieg Granią Tatr 2013 – profil trasy

Limit na przebiegnięcie trasy wynosi 17h a w zawodach mogą wystartować tylko osoby, które przebiegły bieg górski na minimalnym dystansie 25km lub bieg na orientację (także w górach) 40km. Każdy zawodnik musi nieść ze sobą wyposażenie obowiązkowe, min. folię NRC, czołówkę czy bandaż elastyczny a na trasie będzie miał dostęp tylko do dwóch punktów odżywczych z napojami i przekąskami (Schroniska na Hali Ornak i Murowaniec).

Aby zapobiec przedłużeniu się zawodów do nocy, w trzech punktach ustanowiono limity czasowe, po których przekroczeniu nie można kontynuować biegu. Ci, którzy przybiegną na metę zostaną uhonorowani medalami i koszulkami „finiszera”.

Bieg Granią Tatr 2013 - Zadni KościelecBieg Granią Tatr 2013 – trasa

Bieg Marduły (fot. Monika Strojny)Bieg Marduły (fot. Monika Strojny)

Start zawodów nastąpi między 4 a 4.30 rano w czterech grupach 50-osobowych na terenie Wspólnoty 8 Wsi. Wiosną przygotujemy informacje dla kibiców – w które miejsca na szlaku zalecamy wyjście i o której godzinie. Przypominamy, że na terenie TPN nie wolno przebywać po zmroku. Wkrótce także rozpoczniemy nabór wolontariuszy i mamy nadzieję, że znajdzie się wśród nich wielu biegaczy z całej Polski, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w zawodach.

Miło nam poinformować, że opiekę medialną nad zawodami objęły portale Bieganie.pl i Trail.pl oraz redakcja Teleexpressu, a sponsorem generalnym biegu jest Lotto. W trakcie trwania zawodów w Internecie będzie dostępna mapa trasy, na której na żywo będzie można śledzić pozycję kilkunastu wybranych zawodników i zawodniczek. Dzięki nadajnikom GPS przebieg ich trasy będzie widoczny także dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Zakopanego .

Zawody odbędą się przy współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Zapraszamy do kibicowania i do zobaczenia w Tatrach. Więcej informacji na stronie www.graniatatr.pl

Monika Strojny

***

Patronat medialny nad Biegiem Granią Tatr objął portal 4outdoor.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0