HomeImprezy outdoor

S-LAB Trail Running: nowy cykl biegów Salomona

W tym roku cykl biegów trailowych Salomona ulega przemianie – zapraszamy na pięć wymagających zawodów na prawdziwie górskich trasach. Do nowej nazwy S-LAB Trail Running dołączają zupełnie nowe imprezy.

Cykl zainauguruje 2 czerwca Bieg im. Druha Marduły rozgrywany na przepięknej 25,5km trasie w sercu Tatr, który będzie także Mistrzostwami Polski w Skyrunningu.

W tym roku zawody organizowane przez TG Sokół będą miały inna trasę w stosunku do lat ubiegłych – z Jaszczurówki, przez Psią Trawkę na Karb i Przełęcz Świnicką (!), przez Kasprowy Wierch i Kuźnice na Kalatówki. Suma przewyższeń wyniesie +1753/-1437m – niespotykanych w naszym kraju przy takim dystansie.

Na drugie zawody zapraszamy 6 lipca – Maraton Gór Stołowych, uznany za najtrudniejszy maraton w kraju, nie tylko ze względu na przewyższenie, lecz także temperatury: wszystkim dotychczasowym edycjom towarzyszyły okrutne upały. W tym roku na starcie spodziewanych jest aż 600 osób, a polsko-czeska trasa wróży jak zawsze zaciętą rywalizację.

Trzy pozostałe biegi zostaną rozegrane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w dniach 19-21 lipca. Aby zyskać punkty do cyklu Salomona należy wybrać jedną z trzech tras: Złotego Maratonu, Złotego Półmaratonu lub koronnego dystansu imprezy 210km Biegu Siedmiu Szczytów. Start i meta zawodów zależnie od dystansów będą usytuowane w Lądku Zdroju lub Złotym Stoku, a wszystkie trasy prowadzić będą przez najciekawsze rejony górskie Dolnego Śląska.

Do cyklu będą liczyć się punkty z maksymalnie trzech biegów, a najważniejszymi współczynnikami będzie zajęte miejsce i frekwencja na danych zawodach. Dla najlepszych na zakończenie cyklu  będą przewidziane atrakcyjne nagrody. Szczegóły punktacji zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach na stronie www.trailrunning.pl

Więcej informacji już wkrótce, do zobaczenia w górach!

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0