HomeRynek outdoor

Powolny wzrost przychodów The North Face w pierwszym kwartale 2013 roku

VF Outdoor, do którego należą The North Face, Timberland, Vans i SmartWool, donosi o zdecydowanych zwyżkach wyników sprzedaży o 10 proc. w pierwszym kwartale 2013 r. Wzrost ten jednak jest wolniejszy w porównaniu z ubiegłym rokiem. 

Chłodna wiosna zdecydowanie pomogła VF Corporation uzyskać dobre wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale we wszystkich należących do nich markach outdoorowych – o łącznej wartości 1,4 mld dolarów. Jednak te zyski są mniej imponujące w porównaniu z rokiem poprzednim, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę niedawne nabycie firmy Timberland. 

Na przykład The North Face zyskał 6 proc. w 1. kwartale 2013, w porównaniu z 14 proc. wzrostem rok temu. Vans, który prawdopodobnie skorzystał najwięcej na chłodnej pogodzie, utrzymuje swoje tempo wzrostu na poziomie 25 proc., podczas gdy sprzedaż Timberlanda zwiększyła się o 2 proc..

Pozytywne choć niewielkie wzrosty ilustrują korzyści, których doświadczył VF Outdoor dzięki niskim temperaturom wiosennym – z tego powodu bezpośrednia sprzedaż do konsumenta najważniejszych marek grupy wykazała mocny skok procentowy o wartości dwucyfrowej.

Jednak sklepy wciąż składają zachowawcze zamówienia, ponieważ nadal starają się pozbyć starych towarów zalegających w magazynach ze względu na ciepłą pogodę poprzedniej zimy. Kwartalny przychód operacyjny VF Outdoor osiągnął mocny wzrost 12 proc. do 227 mln dolarów. 

VF Corp, który zajmuje się również sprzedażą jeansów, odzieży sportowej i codziennej, odnotował 2 proc. wzrost przychodów do 2,6 mld dolarów w pierwszym kwartale. Kwartalny dochód netto wzrósł o 273 mln dolarów w porównaniu z 219 mln w ubiegłym roku. Przedstawiciele firmy podają, że sprzedaż bezpośrednia do konsumenta w całej firmie wzrosła o 12 proc. i obecnie stanowi 20 proc. całości przychodów.

Patrząc w przyszłość, przedstawiciele firmy podtrzymali prognozę wzrostu przychodów w przeciągu całego roku 2013 na poziomie 6 proc. do 11,5 mld dolarów, jednak równocześnie podnieśli szacunki planowanych dochodów. 

Źródło: VF Corporation, snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1