HomeNowości z rynku

Recenzja friendów Metolius Master Cam przeprowadzona przez Outdoor Gear Lab

Wszystkie friendy marki Metolius są ręcznie składane i indywidualnie testowane, co zapewnia absolutne bezpieczeństwo ich użytkownikom. W 2012 roku Outdoor Gear Lab przyznał friendom Master Cam nagrodę Editor’s Choice („the very best overall product”). Zobaczmy więc, czym kierowali się testerzy podejmując swoją decyzję.

Master Cam jest ultralekkim, jedno-cięgłowym friendem o kształcie krzywek, zoptymalizowanym w taki sposób, aby zapewnić maksymalną powierzchnię styku krzywki ze skałą, przy minimalnej jej wielkości, a co za tym idzie – wadze.

Metolius, Master CamMetolius, Master Cam

Elastyczne cięgło, zapewniające możliwość osadzenia w poziomych rysach, zakończone jest ergonomicznym miejscem na kciuk. Zapewnia to dużą wygodę osadzania, nawet na pełnym wysięgu.

Jak podkreśla Outdoor Gear Lab, wyższość Master Cama nad friendami konkurencji dotyczy przede wszystkim małych i średnich rozmiarów – przy czym trzeba pamiętać, że rozmiary uznane jako „duże” przez Amerykanów w Europie są sporadycznie używane.

W niewielkich rysach oraz innych „niewygodnych” miejscach Master Cam spisuje się doskonale dzięki swojej wąskiej „główce”. Nie jest ona jednak zbyt wąska, dlatego camy nadal są bardzo stabilne.

Metolius, Master CamMetolius, Master Cam

Z pewnością dużym atutem camów Metoliusa jest również cena, która, przy tak wysokiej jakości, zarówno w USA, jak i na polskim rynku jest wyjątkowo atrakcyjna.

Autor recenzji podkreśla pewność z jaką camy Metoliusa „siedzą” oraz ich wytrzymałość i żywotność, która znacząco wybija się na tle konkurencji.

Jedynym minusem jaki wskazuje Gear Lab jest dość duża sztywność cięgła, która jednak nie ma wpływu na bezpieczeństwo czy wygodę osadzania.

Testerzy zauważyli również, iż system Range Finder jest nie tylko doskonałym ułatwieniem dla początkujących, ale również miłym przypomnieniem dla doświadczonych wspinaczy.

Metolius, system Range FinderMetolius, system Range Finder

Podsumowując, Outdoor Gear Lab podkreśla następujące zalety Metolius Master Cam:

  • wąska „główka”
  • doskonały w „niewygodnych” miejscach oraz płytkich ryskach
  • duża wytrzymałość i żywotność
  • wygoda osadzania i „wycofywania”
  • duża stabilność
  • stosunek jakości do ceny

Outdoor Gear Lab jest grupą niezależnych testerów posiadających wieloletnie doświadczeniu na rynku outdoorowym, a w szczególności wspinaczkowym. Ich testy są obiektywne oraz bardzo szczegółowe, a z ich opinią liczą się czołowi producenci sprzętu wspinaczkowego w USA. 

Cena Metolius Master Cam (niezależnie od rozmiaru 00-06): 219 zł. Friendy dostepne są w sklepie 8a.pl.

Informacja prasowa Snap Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0