HomeImprezy outdoor

Jak zachęcić młodych do aktywności outdoorowych?

Stowarzyszenie Zielona Linia zrealizuje projekt „Mountain lovers”, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do eksplorowania otoczenia i aktywności outdoorowej w rejonie Suchej Beskidzkiej. Będzie to czwarta w historii polska inicjatywa, która otrzyma wsparcie w ramach programu The North Face Explore Fund. 

Wyprawy górskie, kempingi, wspinaczka a także spotkania z podróżnikami. To pomysł działającej w okolicach Suchej Beskidzkiej organizacji Zielona Linia na promowanie aktywności outdoorowej wśród lokalnej młodzieży.

The North Face Explore Found (fot. Corey Rich)The North Face Explore Found (fot. Corey Rich)

Realizacja projektu „Mountain lovers” pozwoli zapewnić opiekę i pożytecznie zagospodarować czas wolny młodzieży, a także da im szansę na naukę zasad działania w grupie, szacunku do drugiego człowieka oraz otaczającej ich natury. 

Zielona Linia już po raz drugi stała się beneficjentem programu. Jednocześnie będzie to czwarta w historii polska inicjatywa w ramach The North Face Explore Fund. Podobnie jak w poprzednich latach, grupa projektów, które otrzymają pomoc, została wybrana spośród zgłoszeń nadesłanych przez organizacje pozarządowe z całej Europy m.in. z: Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji czy Holandii. 

Od ponad 40 lat The North Face, z pomocą sportowców, ekspedycji i programów, stara się zachęcać ludzi do uprawiania sportów outdoorowych. Dwa lata temu stworzyliśmy The North Face® Explore Fund™, program skupiający się przede wszystkim na dzieciach jako nowym pokoleniu odkrywców. Jest nam niezmiernie miło udzielić wsparcia 13 – tu nowym projektom, które pomogą najmłodszym odkryć plac zabaw jakim jest nasze otoczenie – powiedział Eric Pansier, VP ds. Marketingu The North Face® w regionie EMEA.

Pełna lista zwycięskich organizacji dostępna jest na: http://www.thenorthfacejournal.com/explore-fund/

Informacja prasowa marki The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0