HomeNowości z rynku

Technologia GORE-TEX® SURROUND™ w kolekcji butów marki Viking Footwear

Marka Viking Footwear zapowiada wprowadzenie nowej linii butów lifestyle’owych i miejskich na wiosnę i lato 2014. Celem powstania kolekcji było stworzenie modeli, które zapewnią właściwy klimat wewnątrz buta, bez względu na zmieniające się czynniki pogodowe, takie jak nagły deszcz, duża wilgotność, czy bardzo ciepły i słoneczny dzień.

Specjaliści Viking’a, pracujący nad ciągłym ulepszaniem technologii i poszukujący coraz to nowych pomysłów, zaproponowali całkowicie innowacyjne rozwiązanie – Viking to pierwsza nordycka firma, która w swych modelach przeznaczonych dla aktywnych kobiet, mężczyzn i dzieci, wykorzystała technologię GORE-TEX® SURROUND™.

Ten ekskluzywny asortyment został poddany niezliczonej ilości testów, by w końcu spełnić wysokie wymagania jakościowe firmy Viking.

GORE-TEX® SURROUND™ pozwala na wykorzystanie podeszwy o nowej strukturze, dzięki której but jest w stanie utrzymać optymalną wilgotność wewnątrz i transportować jej nadmiar na zewnątrz. Membrana GORE-TEX®, która zazwyczaj chroniła wierzch stopy użytkownika, teraz znajduje się także w podeszwie pomiędzy jej zewnętrzną częścią a stopą, co sprawia, że but jest w 100 proc. wodoodporny.

GORE-TEX® SURROUND™ (fot. GORE-TEX®)GORE-TEX® SURROUND™ (fot. GORE-TEX®)

Podeszwa stworzona na kształt plastra miodu z perforacjami przenosi buty lifestyle’owe w nowy wymiar. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować but, który jest w stanie oddychać całą swoją powierzchnią, włączając w to podeszwę i pozostając całkowicie wodopory – mówi Alf Morten Bakken, Dyrektor Produktu (Product Director Viking Footwear).

Testy nowej kolekcji doprowadziły do uzupełnienia już istniejącego pomysłu o warstwę z metalowej siateczki, chroniącą delikatną membranę przed przedziurawieniem podczas użytkowania butów.

Kolekcja Surround Viking’a wykorzystuje również gumę Thermo Rubber w podeszwie, dzięki czemu staje się ona bardzo lekka i elastyczna, nawet podczas zmian temperatury, zachowując jednocześnie wysoką przyczepności.

GORE-TEX® SURROUND™ (fot. GORE-TEX®)GORE-TEX® SURROUND™ (fot. GORE-TEX®)

Dzięki GORE-TEX® SURROUND™ Product Technology, marka  Viking Footwear dotrzymuje obietnicy tworzenia nowych, innowacyjnych, wodoodpornych butów wysokiej jakości, które nadal są w pełni komfortowe i są w stanie sprostać wymagającej i zmiennej nordyckiej pogodzie. Viking przygotował kolekcję SURROUND z myślą o aktywnych kobietach, mężczyznach i dzieciach.

Modele wykonane ze skóry zamszowej

Modele Airflow, Lady Airflow, Circulator i Windy zostały zaprojektowane w stylu outdoor’owym. Odporny na zarysowania i otarcia zamsz wykorzystany w cholewce, chroni stopę przed zmienną pogodą oraz sprawia, że but jest bardziej wytrzymały.

Szlufki wykonane z nierdzewnego materiału oraz hydrofobowe sznurowadła wytrzymają każdy deszcz. Podeszwa posiada perforację, dzięki której but jest w stanie „oddychać” całą powierzchnią.

Dookoła stopy znajduje się membrana  GORE-TEX®, występujaca także w podeszwie. Śródpodeszwa została stworzona z wytrzymałej, lekkiej metalowej siateczki, chroniącej stopę i delikatną wodoodporną membranę przed skałami i innymi ostrymi obiektami.

Viking Footwear, buty AirflowViking Footwear, buty Airflow

Ergonomiczna wkładka wewnętrzna jest również perforowana, co dodatkowo poprawia transportowanie nadmiaru pary wodnej na zewnątrz, zapewniając przy tym wsparcie sklepieniu stopy. Idealnie dopasowane miejsce na piętę i place sprawia, że buty można nosić cały dzień, czując się w nich komfortowo.

Viking Footwear, buty CirculatorViking Footwear, buty Circulator

Airflow dla mężczyzn o typowej europejskiej rozmiarówce  41-48 w kombinacjach kolorystycznych czarno/czerwony, niebieski typu navy/niebieski oraz szarobrązowy/rdzawy.

Airflow Lady dla kobiet o typowej europejskiej rozmiarówce  36-42 w kombinacjach kolorystycznych szaro/ciemno różowy, niebiesko/jasnoniebieski oraz jasnobeżowy/ czerwony.

Circulator dla dzieci o typowej europejskiej rozmiarówce  25-39 w kombinacjach kolorystycznych niebieski typu navy/pomarańczowy, fuksja/szary oraz szarobrązowy/pomarańczowy.

Modele wykonane z materiału

Modele Vapour, Vapour Lady, Airator oraz Breezy to połączenie modnego wyglądu sneaker’sów z typowym outdoor’owym dziedzictwem Viking’a. Super lekki i oddychający materiał cholewki został wzmocniony kolorowymi wstawkami wykonanymi z zamszu.

Viking Footwear, buty Vapour LadyViking Footwear, buty Vapour Lady

Szlufki wykonane z nierdzewnego materiału oraz hydrofobowe sznurowadła wytrzymają każdy deszcz. Podeszwa posiada perforowanie, dzięki któremu but jest w stanie „oddychać” całą powierzchnią.

Dookoła stopy i w podeszwie znajduje się membrana GORE-TEX®. Śródpodeszwa została stworzona z wytrzymałej, lekkiej metalowej siateczki, chroniącej stopę i delikatną wodoodporną membranę przed skałami i innymi ostrymi obiektami.

Viking Footwear, buty AiratorViking Footwear, buty Airator

Ergonomiczna, perforowana wkładka wewnętrzna ulepsza transport nadmiaru pary wodnej na zewnątrz, zapewniając przy tym wsparcie sklepieniu stopy, miejsce na piętę i place, co sprawia, że buty można nosić cały dzień.

Vapour dla mężczyzn o typowej europejskiej rozmiarówce  41-48 w kombinacjach kolorystycznych szaro/niebieski, bronzowo/pomarańczowy oraz szarobrązowy/żółty.

Vapour Lady dla kobiet o typowej europejskiej rozmiarówce  36-42 w kombinacjach kolorystycznych szaro/ciemno różowy, jasnobeżowo/czerwony oraz niebiesko/jasnoniebieski.

Airator boy dla dzieci o typowej europejskiej rozmiarówce  25-39 w kombinacjach kolorystycznych niebieski typu navy/zielony oraz czarno/czerwony.

Airator girl dla dzieci o typowej europejskiej rozmiarówce  25-39 w kombinacjach kolorystycznych winogronowo/fioletowy oraz fuksja/szary.

Airator Velcro dla dzieci o typowej europejskiej rozmiarówce  25-39 w kombinacjach kolorystycznych niebieski typu navy/zielony oraz czarno/czerwony.

***

Więcej informacji można uzyskać od dystrybutora marki Viking Footwear na polskim rynku – firmy Lynx Distribution Sp. z o.o., biuro@lynx-distribution.pl.

Informacja prasowa marki Viking Footwear

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 11 lat ago

    Ciekawe. Nigdy wcześniej nie posiadałem butów marki Viking. Człowiek czasami ma klapki na oczach na marki inne niż te do których jest już przyzwyczajony 🙂 Z chęcią bym je wypróbował…