HomeRynek outdoor

Podział w firmie MJ Sport – nowy dystrybutor Arc’teryxa

Na początku maja nastąpił podział w poznańskiej firmie MJ Sport, wcześniejszego dystrybutora marek: Arc’teryx, Five Ten, Bergans of Norway oraz Nalgene. W wyniku podziału powstała nowa firma – Sportimi, która jest obecnie przedstawicielem marek Arc’teryx i Nalgene; MJ Sport dalej zajmuje się markami Five Ten i Bergans of Norway. 

Firma MJ Sport działa od 2007 roku. W drugiej połowie 2009 roku została przedstawicielem na polski rynek marek Arc’teryx i Bergans of Norway. Pod koniec 2009 roku portfolio firmy zostało uzupełnione przez producenta butów wspinaczkowych – markę Five Ten. W 2011 roku dołączyła do nich marka Nalgene.

Obecnie w MJ Sport pozostał Bartosz Jakubiak, który jako przyczynę rozdziału podaje odmienność poglądów co do rozwoju firmy.

Firmę Sportimi tworzą Maciej Czajkowski i Paweł Mielcarek.

Po podziale MJ Sport odpowiedzialność za marki Arc’teryx oraz Nalgene przejęła firma Sportimi z Poznania. Dla naszych klientów zmiana nie będzie odczuwalna, znamy się już długo, teraz po prostu będą mnie znali z innej funkcji – mówi Maciej Czajkowski, właściciel firmy Sportimi. – W najbliższym czasie zamierzamy skoncentrować się na komunikacji z klientem końcowym, dlatego postaramy się być na ważnych i dużych eventach związanych z tematyką outdoorową. Uruchomiliśmy także profil na FB żeby być „bliżej” użytkowników naszych produktów – wyjaśnia.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0