HomeNowości z rynku

Nowości marki Grivel na sezon wiosna-lato 2014

W przyszłorocznym wiosenno-letnim sezonie marka Grivel zaprezentuje nowe modele produktów dla różnorodnych użytkowników. Propozycje dla siebie znajdą alpiniści, fani biegania trailowego oraz miłośnicy turystyki lodowcowej.

Cristallo 30 – dla alpinistów 

30 litrowy plecak Cristallo o wadze jedynie 1165 g, został zaprojektowany do użytku alpinistycznego. Plecak wyposażono w ergonomicznie wyprofilowane i wyściełane plecy – długość systemu nośnego mierzy 47 cm.

Grivel, plecak CristelloGrivel, plecak Cristallo

Pas biodrowy posiad jedną szpejarkę i jedną zapinaną na zamek błyskawiczny kieszonkę. Ponadto plecak posiada szpejarki frontowe i boczne kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny, a także dwa zewnętrzne, standardowe uchwyty do troczenia czekanów oraz dwa uchwyty do troczenia czekanów technicznych. Istnieje także możliwość troczenia nart od frontu plecaka. Plecak jest kompatybilny z systemem hydracyjnym.

Oryginalnym rozwiązaniem jest klapa zapinana na zamek błyskawiczny, którą można także zamknąć w klasyczny sposób korzystając z paska i haczyka – poprawia to ładowność plecaka poprzez uniesienie klapy.

Mago Trail – plecak dla biegaczy 

Nowy plecak o pojemności 15 l i wadze jedynie 270 g został zaprojektowany specjalnie dla biegaczy trailowych. Konstruktorzy, optymalizując rozłożenie ciężaru, skupili się na wyeliminowaniu niekontrolowanych ruchów plecaka, wynikających z bezwładności ładunku. Charakterystycznym elementem konstrukcji jest pojedyncza diagonalna szelka z bocznymi paskami stabilizującymi.

Grivel, plecak Mago TrailGrivel, plecak Mago Trail

Plecak wykonano z materiału Eco Fabric, który pochodzi w 100% z recyklingu. Plecy wyłożono natomiast pianką Air Mesh. Plecak jest kompatybilny z systemem hydracyjnym i posiada kieszeń na bidon umieszczoną z przodu, na szelce nośnej.

Czekan G-Zero 

G-Zero to lekki czekan do turystyki lodowcowej czy zimowej oraz do niektórych zastosowań w obrębie klasycznego alpinizmu. Jego główną zaletą jest niska waga oraz jednoczęściowa, kuta głowica.

Grivel, czekan G-ZeroGrivel, czekan G-Zero

Nowością jest demontowalna, izolująca osłona na głowice, która zwiększa wygodę użytkowania w niskich temperaturach i ułatwia obsługę czekana osobom o niewielkim doświadczeniu. Stanowi ona także osłonę ręki.

Czekan może być interesującą alternatywą dla innych narzędzi używanych podczas wspinaczek w górach najwyższych w niewymagającym technicznie terenie.

Źródło: Grivel

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0