HomeImprezy outdoor

Nocny bieg dla upamiętnienia Artura Hajzera – „Bieg dla Słonia”

W dniu 7 sierpnia 2013 roku, miesiąc po tragicznym wypadku na Gasherbrum I, w którym zginął Artur Hajzer, odbędzie się dedykowany Arturowi „Bieg dla Słonia”. 7-kilometrowa trasa będzie wiodła wokół Stadionu Śląski Chorzów. Bieg wystartuje o godzinie 22:00 przy pomników Górników.

Artur Hajzer był jednym z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, zdobywcą siedmiu ośmiotysięczników, kierownikiem programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015″, współwłaścicielem marki HiMountain, autorem książek. W środowisku alpinistów i przez kolegów nazywany był „Słoniem”. Bieg poświęcony jest jego pamięci.

Artur HajzerArtur Hajzer

Bieg odbędzie się na częściowo oświetlonej trasie – organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do biegu z włączonymi czołówkami. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie prowadzona klasyfikacja, po zakończeniu biegu odbędzie się konkurs wśród wszystkich uczestników z nagrodami niespodziankami. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Program zawodów:

  • od godziny 20:00 rejestracja uczestników biegu pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego
  • godzina 21:50 zakończenie rejestracji
  • godzina 22:00 start biegu
  • godzina 23:00 zakończenie biegu

Ewentualne pytania dotyczące biegu należy kierować do Augusta Jakubika: tel. 506334584, e-mail: a.jakubik@awf.katowice.pl.

Organizatorami „Biegu dla Słonia” są Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki, Polskie Radio Katowice S.A., Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie oraz Park Śląski.

Więcej informacji na Facebooku.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0