HomeNowości z rynku

Monterra – nawigacja z Androidem™ i Wi-Fi dla miłośników przygód

Marka Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje wielofunkcyjne urządzenie nawigacyjne Monterra. Jest to pierwsze w ofercie firmy Garmin urządzenie nawigacyjne, które oprócz obsługi GPS oferuje także bezprzewodową komunikację za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi oraz zarządzane jest przez system operacyjny Android.

Urządzenie zapewnia miłośnikom aktywnej turystyki oraz zawodowcom korzystającym z urządzeń GPS typu outdoor możliwość idealnego dostosowania go do własnych potrzeb. Dzięki modułowi Wi-Fi, w prosty sposób można uzyskać dostęp do Google Play Store™, pobierać aplikacje bezpośrednio do urządzenia i korzystać z nich w dowolnym miejscu, bez względu na to, jak surowe warunki w nim panują. 

Garmin, MonterraGarmin, Monterra

Monterra stwarza entuzjastom wypraw w nieznane unikatową możliwość dostosowania urządzenia GPS do swoich indywidualnych wymagań – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. – Z 4-calowym, kolorowym, multidotykowym wyświetlaczem, wyjątkową funkcją 3DMapMerge i możliwością tworzenia aplikacji, Monterra wynosi nawigację turystyczną na zupełnie nowy poziom. Użytkownicy będą mogli wykorzystywać jej możliwości bez względu na trudność terenu.

Stworzona do pracy w trudnych warunkach

Wytrzymała, wodoodporna (IPX7) obudowa zapewnia komfort użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. System podwójnego zasilania został zaprojektowany specjalnie z myślą o długich wyprawach w nieznane. Do wyboru mamy zasilanie urządzenia za pomocą akumulatora litowo – jonowego bądź baterii typu AA, co zapewnia możliwość korzystania z łączności GPS nawet do 22 godzin.

Monterra wyposażona jest w 4-calowy, bardzo wytrzymały wyświetlacz wykonany ze szkła mineralnego. Transflektywna powłoka gwarantuje bardzo dobrą czytelność nawet przy silnym nasłonecznieniu. Dodatkowy system podświetlania diodami LED doskonale sprawdza się w warunkach ograniczonego oświetlenia. Dzięki temu z nawigacji Monterra możemy komfortowo korzystać praktycznie o każdej porze dnia.

Bogactwo aplikacji

Wykorzystanie popularnego systemu Android oraz możliwość bezprzewodowego połączenia z siecią dają użytkownikom Monterra dostęp do rozległej bazy aplikacji sklepu Google Play. Wśród tysięcy programów można znaleźć szereg przydatnych dla globtroterów i fanów aktywnego wypoczynku narzędzi – od rozbudowanych i profesjonalnych systemów nawigacyjnych z dziedziny rolnictwa czy leśnictwa, po proste aplikacje rekreacyjne pozwalające na zaplanowanie weekendowego wypadu za miasto.

Dodatkowo, dla użytkowników urządzenia Monterra czeka niespodzianka w postaci preinstalowanego, popularnego w Europie, outdoorowego programu PeakFinder, który umożliwia określenie położenia i nazw najbliższych szczytów górskich. Garmin zachęca również użytkowników do tworzenia nowych aplikacji wykorzystujących bogaty zestaw sensorów i czujników, w które wyposażona jest Monterra.

Precyzyjna lokalizacja

Monterra wykorzystuje również najnowsze osiągnięcia w dziedzinie łączności. Dzięki wysokiej czułości oraz dwuzakresowemu odbiornikowi GPS i GLONASS urządzenie szybko lokalizuje satelity i utrzymuje stabilność połączenia nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak górskie kaniony.

Aby jeszcze dokładniej określać pozycję, Monterra została również wyposażona w 3-osiowy kompas, akcelerometr i żyroskop, który wskazuje kierunek nawet podczas postoju. Wbudowany wysokościomierz monitoruje zmiany ciśnienia i określa dokładną wysokość, dzięki czemu pogoda na szlaku nigdy nas nie zaskoczy. Urządzenie zostało również wyposażone w sensor UV, który umożliwia monitorowanie intensywności promieniowania słonecznego.

Mapy szyte na miarę

Nowością jest unikalna funkcja 3D MapMerge. Pozwala ona nakładać na siebie i łączyć dwa rodzaje map – np. mapę bazową, Topo lub widok w trybie BirdsEye. Powstałą w ten sposób unikalną mapę możemy oglądać na ekranie urządzenia w trzech wymiarach. Przykładowo, można połączyć obraz BirdsEye z mapą bazową z cieniowanym reliefem.

Taką mapę 3D można następnie powiększać, przesuwać i obracać, korzystając z wielodotykowego ekranu Monterry. Oprócz danych BirdsEye Select czy map Garmin Topo, można zaimplementować w urządzeniu własne mapy opierające się o dane systemu GIS i ruszać w drogę. Dzięki połączeniu różnych rodzajów map zyskujemy nie tylko szczegółowy widok ukształtowania terenu (wzgórza, doliny, jeziora, drogi) ale również  informacje o punktach użyteczności publicznej w okolicy.

Kolekcjonuj wspomnienia i dziel się z przyjaciółmi

Urządzenie posiada również wbudowany aparat cyfrowy (8Mpx) z lampą błyskową LED, funkcją autofocus i geotagowania oraz kamerę wideo z możliwością nagrywania filmów HD w rozdzielczości 1080p.  Zdjęcia i filmy zapisane w urządzeniu można w prosty sposób pobrać do komputera i  dzielić się nimi z innymi amatorami przygód w serwisie Garmin Adventures.

6 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na kartę microSD zapewnia wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie danych z podróży. Monterra posiada również wbudowane radio FM, którego można słuchać w słuchawkach lub przez wbudowany głośnik.

Bezprzewodowe udostępnianie danych zapewniają standardy Wi-Fi, ANT+™, Bluetooth 3.0 i NFC, który pozwala na wymianę danych, map, waypointów, tras i geocachy między kompatybilnymi urządzeniami. Dodatkowo, Monterra jest kompatybilna z BaseCamp ™, bezpłatnym oprogramowaniem, które umożliwia planowanie i analizowanie podróży. 

Szukaj ukrytych skarbów

Monterra sprawdzi się również w geocachingu: jest w stanie pomieścić informacje o milionach skrzynek. Korzystając z serwisu OpenCaching.com można pobrać i zapisać na urządzeniu kluczowe informacje o skrzynkach, takie jak pozycja, ukształtowanie terenu, poziom trudności, wskazówki i opisy. Monterra pozwala również na filtrowanie skrytek i łączy się z nadajnikami Chirp.

Urządzenie Garmin Monterra będzie dostępne w sprzedaży w trzecim kwartale 2013 w sugerowanej cenie detalicznej 699€. W zestawie z urządzeniem użytkownicy otrzymują przeinstalowane mapy  rekreacyjne Europy (Rec) dostarczane przez Navteq®.

Dzięki kompatybilności z różnymi rodzajami map i zestawowi opcjonalnych uchwytów urządzenie Monterra doskonale nadaje się do zastosowania w pojazdach terenowych, w łodziach, w samochodach i jako urządzenie ręczne podczas pieszych wycieczek. Aby otrzymywać szczegółowe wskazówki nawigacyjne, należy skorzystać z uchwytu samochodowego lub wzmocnionego uchwytu do motocykli i pojazdów terenowych.

Więcej informacji znaleźć można stronie http://www.garmin.com/outdoors.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0