HomeNowości z rynku

Garmin Vector™ – tam gdzie liczy się dokładność

Garmin, światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, poinformował o dostępności swojego najnowszego rozwiązania do pomiaru mocy dla rowerzystów – Vector™.

System został zaprojektowany przy udziale profesjonalnych kolarzy, wyróżnia się lekką i kompaktową konstrukcją. Umiejscowienie go bezpośrednio w obudowie pedałów rowerowych umożliwia szybką instalację i równie prosty demontaż.

Garmin, VectorGarmin, Vector

Vector dostarcza dokładne i wiarygodne dane dotyczące balansu mocy dla prawej i lewej nogi i przekazuje je za pośrednictwem bezprzewodowego protokołu ANT+™ do kompatybilnych urządzeń. System Vector zostanie zaprezentowany podczas targów Eurobike i Interbike oraz na Ironman – Mistrzostwach Świata w Triathlonie.

Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie i cierpliwość, jaką wykazali rowerzyści, którzy śledzili naszą długą pracę nad stworzeniem systemu Vector. Chcieliśmy mieć pewność, że oddajemy im do użytku narzędzie, które spełnia najwyższe standardy – powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. – Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że możemy wreszcie zaprezentować nasze najnowsze osiągnięcie – narzędzie, które dostarczy rowerzystom wiarygodnych danych o mocy pedałowania, dzięki umiejscowieniu czujników systemu Vector bezpośrednio na pedałach. Ogólna dostępność, prosty montaż i możliwość dokładnego pomiaru – to wszystko sprawia, że Vector ma szansę stać się jednym z najbardziej popularnych wśród cyklistów rozwiązań – podsumowuje. 

Prosto i mobilnie

Dla wielu miłośników sportów rowerowych zakup miernika mocy, ze względu na skomplikowany montaż, wysokie koszty oraz konieczność ingerencji w konstrukcję roweru, nie był praktycznie brany pod uwagę.   

W odróżnieniu od innych rozwiązań, system Garmin Vector można własnoręcznie zainstalować na rowerze, bez konieczności odwiedzania specjalistycznego serwisu i skomplikowanego procesu kalibracji. Dzięki prostemu systemowi montażu można bez problemu korzystać z pojedynczego systemu Vector na kilku różnych rowerach. Takie rozwiązanie jest wygodne, jeśli planujemy podróż lub wypożyczenie roweru.

Wbudowany czujnik kadencji znacznie upraszcza czynności kalibracyjne, nie ma potrzeby instalacji dodatkowych mierników. Vector jest zgodny z pedałami z rodziny LOOK Keo. Sam czujnik zamknięty jest trwale w szczelnej obudowie wałka pedałów. Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+™ system Vector umożliwia także bezproblemową aktualizację oprogramowania. Aby przekonać się jak działa system Vector w praktyce wystarczy odwiedzić stronę www.garmin.com/Vector

Niech moc będzie z Tobą

Vector to narzędzie przydatne w ocenie wydajności i monitorowania zakładanych celów treningowych dla tych wszystkich, dla których rower nie jest tylko środkiem komunikacji. Moc jest obiektywnym wskaźnikiem wyników jazdy na rowerze każdego dnia, niezależnie od warunków pogodowych lub samopoczucia. Dostarczane przez system dokładne i wiarygodne dane pozwalają w wymierny sposób ocenić wydajność, nasze mocne    i słabe strony, aby zaplanować optymalny i dostosowany o indywidualnych możliwości trening. Profesjonalni kolarze jako pierwsi dostrzegli zalety takiego rozwiązania.

Obecnie podczas treningów i wyścigów prawie każdy z nich korzysta z możliwości, jakie oferuje miernik mocy. Działanie urządzenia Vector opiera się na pomiarze wychylenia wałka pedału podczas pedałowania.

Dzięki porównaniu zmierzonego wychylenia z ustawieniem fabrycznym uzyskanym podczas kalibracji, urządzenie Vector może określić, z jaką siłą naciskany jest pedał. Miernik Vector mierzy siłę przykładaną do pedału kilkaset razy w ciągu każdej sekundy.

Natomiast wbudowane akcelerometry mierzą rytm pedałowania. Czujniki mocy i jego elektronika są trwale zamknięte w obudowie wałka pedałów, jednym z najbardziej wytrzymałych podzespołów w konstrukcji roweru.

Współpraca z innymi

Użytkownikom korzystającym już z możliwości urządzeń Garmin Edge 810/800, Edge 510/500 czy Forerunner® 910 XT, Vector pozwoli znacznie zwiększyć stopień zaawansowania treningów. Urządzenie mierzy całkowitą moc dla lewej i prawej nogi, a także rytm pedałowania, następnie przesyła dane do zgodnego licznika rowerowego Edge lub innego urządzenia obsługującego technologię ANT+.

Oprócz szczegółowych informacji na temat mocy wywieranej na poszczególne pedały użytkownik dwóch kółek będzie mógł również monitorować wiele innych parametrów takich jak: Normalized Power (NP), Intensity Factor (IF) i Training Stress Score (TSS), Bilans lewa/prawa: średnia dla różnych przedziałów czasowych, Całkowita moc w W, Suma w KJ, Strefy mocy.

Dopełnieniem tego rozwiązania jest możliwość analizowania danych po zakończeniu jazdy za pośrednictwem serwisu Garmin Connect. To wygodne narzędzie do analizowania i planowania treningu, wytyczania i udostępniania tras rowerowych, wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami serwisu bez względu na stopień zaawansowania.

Użytkownicy Garmin Connect mogą w wygodny sposób zaplanować trening i przesłać go bezpośrednio do urządzenia z serii Edge lub Forerunner. Sprzęt elektroniczny i narzędzie do analizy danych dostarczane przez tego samego producenta dają gwarancję niezawodności oraz dostępu do pomocy technicznej.

System Vector będzie dostępny w sprzedaży w Polsce we wrześniu b.r. w sugerowanej cenie 1 699,99 $

Vector to najnowszy produkt firmy Garmin z segmentu fitness, który nieustannie pracuje nad dostarczaniem użytkownikom rozwiązań promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Niezależnie od tego czy biegasz, czy jeździsz na rowerze, jesteś amatorem, czy profesjonalnym sportowcem, urządzenia Garmin z segmentu fitness mogą być dla Ciebie przydatne podczas treningu. Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości, cen oraz dostępności tego i innych produktów Garmin z segmentu fitness, przejdź do www.garmin.com/intosports,  www.garmin.blogs.com i http://twitter.com/garmin.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0