HomeNowości z rynku

Kijki trailowe marki Black Diamond – dla szukających szybkości i wygody

Żyjemy coraz szybciej, także tempo sportów, które uprawiamy rośnie – szlaki kiedyś pokonywane w marszu, dziś są areną biegów górskich. Wyczynowy aspekt i dobry wynik skłoniły wielu do sięgnięcia po sprzęt umożliwiający szybkość, wygodę i bezpieczeństwo. Konstruktorów sprzętu zaś zmusiły do śrubowania funkcjonalności i obniżania wagi. Kije trailowe Z-Poles marki Black Diamond to odpowiedź na nowe potrzeby rynku.

Najbardziej wymagające biegi górskie w Polsce pokazują, że zaangażowaniu najlepszych może dorównać tylko najlepszy sprzęt. Black Diamond Approach Z-poles to seria najlżejszych, wytrzymałych i pakownych kijków trailowych w kolekcji firmy. Model Ultra Distance serii Z–pole jest dostępny w czterech wariantach długości (od 100 do 130 cm).

Dedykowany dla biegaczy górskich, sky runnerów, wszystkich ultradystansówców i fanów utra lekkiego sprzętu model Ultra Distance serii Z–Poles w wersji o długości 100 cm waży jedynie 280 g na parę! 

Wykonane z laminatu węglowego kije Ultra Distance Z-Pole marki Black Diamond składają się na trzy części. Kompaktowość konstrukcji pozwala na łatwe troczenie i transport wewnątrz lub na zewnątrz plecaka.

Kiedy tylko uznamy, że teren nie wymaga kijków, wystarczy przycisnąć guzik ulokowany pod rękojeścią. Kijek składa się błyskawicznie. Gdy znów będzie potrzebny, wystarczy pociągnąć za skrajne segmenty kijka – połączone przegubami człony łączą się w jedną, sztywną całość.

Długość kijków nie podlega regulacji co zapewnia bezawaryjność konstrukcji i kluczową dla zawodnika na trasie, łatwość obsługi nawet w biegu.

Seria Z-poles wiele zawdzięcza konstrukcji sond lawinowych. Wielosegmentowa sonda wyewoluowała do postaci 3 segmentów z włókna węglowego, połączonych kevlarową linką. Zwieńczenie stanowi uchwyt z pianki EVA absorbującej wilgoć. Zakończenie to wytrzymały grot z węglików spiekanych (widia). Alternatywnie, grot można zastąpić dostępną w zestawie gumową końcówką, co dodatkowo zwiększa wszechstronność kijków. 

A jak dopasować rozmiar? Prosta tabela wyjaśnia, że użytkownicy o wzroście poniżej 154 cm powinni wybrać 100 cm; dla wzrostu pomiędzy 154 a 171 optymalny będzie 110 cm; dla tych z przedziału pomiędzy 172 a 182 powinni wybrać 120; a 130 cm model optymalny jest dla tych o wzroście powyżej 183 cm. Jeśli nasz wzrost wypada dokładnie na granicy, a myślimy o bieganiu, wybierzmy krótsze kijki. Jeśli naszym celem jest trekking – wtedy dłuższy model będzie sprawował się lepiej.

Dla potrzebujących dodatkowej regulacji Black Diamond przygotował Model Distance FL Approach series Z-poles. Wyposażony w regulację w zakresie dodatkowych 20 cm, jest nieco cięższą i bardziej funkcjonalną alternatywą modelu Ultra Distance. Najkrótsza wersja waży 440g, a dzięki klipsowi w technologii FlickLock Pro, można szybko wydłużyć kijki np. na zejściach w stromym terenie. Aluminiowa konstrukcja zwiększa wagę, ale pozwala na zachowanie wyjątkowej sztywności, która procentuje zaufaniem np. podczas przekraczania strumieni.

Ci, którzy chcieliby zabrać swoje kije Z-pole na okazyjne narciarskie tury, powinni docenić zalety Ultra Mountain FL mountain series Z- pole. Ten model wykonany w technologii Z-poles i FlickLock Pro waży jedynie 600g na parę; wyposażony został w wymienne końcówki i dodatkowe koszyki do miękkiego puchu. Kijek jest 4-sezonowym modelem dla poważnego trekkera, czy turysty zimowego.

Funkcjonalność modeli Z-Poles to przełom wśród tradycyjnych kijków trekkingowych. Ultra Distance to model dla chcących poruszać się szybko i bezpiecznie. Cała kolekcja zaś oferuje sprzęt do zastosowań w każdych warunkach terenowych – także dla mniej wyczynowo nastawionych użytkowników. 

Więcej informacji na stronie blackdiamondequipment.com.

Informacja prasowa marki Black Diamond

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0