HomeNowości z rynku

Brunton Hydrogen Reactor – paliwo przyszłości

Jedna z najbardziej wizjonerskich a zarazem obiecujących technologii w dziedzinie przyszłego zaopatrzenia w energię: ogniwa paliwowe. W 2014 roku amerykańska marka Brunton zaprezentuje ładowarkę wodorową Hydrogen Reactor, przenośne ogniwa wodorowe mogące być z powodzeniem użytkowane w turystyce.

Ważąca zaledwie 216 g (razem z ogniwem wodorowym) ładowarka ma kompaktowy rozmiar: 11,4 x 7,1 x 3,2 cm.

Ładuje urządzenia elektroniczne takie jak: kamery, smart fony, a nawet tablety przez kabel USB. Ładowarka dostarcza maksymalnie 2,1 Ampera i emituje jedynie parę wodną.

Brunton Hydrogen ReactorBrunton Hydrogen Reactor

Kiedy pełna pojemność ogniwa 8500 mAh zostaje przekroczona wtedy można po prostu zastąpić je drugim (w komplecie). Proces ładowania można łatwo przerwać poprzez proste wykręcenie ogniwa z ładowarki.

Ładowarka wodorowa działa w następujący sposób: małe ogniwo zawiera czysty wodór, będący źródłem paliwa. Wewnątrz ładowarki wodór reaguje z tlenem pobieranym z powietrza. Ładowarka dostarcza 8500 mAh energii w każdym ogniwie. Jest to ilość wystarczająca na przykład do pięciokrotnego ładowania iPhona.

Kiedy ogniwo jest już puste, napełnianie go jest naprawdę proste. Brunton oferuje dwie różne stacje ładowania, jedna dla specjalistycznych sklepów (może ładować kilka ogniw na raz), druga dla mniejszych odbiorców lub klienta ostatecznego (ładuje jedno ogniwo na raz). Obie stacje do wyprodukowania wodoru potrzebują tylko trochę wody i prądu.

Stacja ładowania do ładowarki Hydrogen Reactor (fot. 4outdoor)Stacja ładowania do ładowarki Hydrogen Reactor (fot. 4outdoor)

Naładowane ogniwa wodorowe mogą być przewożone w bagażu głównym w większości linii lotniczych na świecie, jednak by uniknąć ewentualnych problemów, Brunton rekomenduje konsultację z odpowiednim przewoźnikiem i sprawdzenie tego punktu w regulaminie.

Hydrogen Reactor marki Brunton jest pierwszą przenośną ładowarką opartą na  tak bardzo zaawansowanej technologii. Dzięki temu podróżnicy, wspinacze czy turyści mogą cieszyć się łatwym dostępem do źródła energii czy światła.

Dowodem na uznanie branży outdoor dla pierwszej ładowarki wodorowej na rynku jest zdobycie Złotego Medalu (OutDoor Industry Award 2013) przyznanego w prestiżowym konkursie targów niemieckich OutDoor Show 2013.

Więcej na temat naszej ładowarki wodorowej można przeczytać na: www.bruntoneurope.com

 Informacja prasowa marki Brunton

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0