HomeRynek outdoor

Jack Wolfskin opublikuje pierwszy raport dotyczący swoich dostawców

Firma Jack Wolfskin opublikuje listę swoich dostawców i producentów. Celem tej idei transparentności jest, aby krok po kroku udostępnić do publicznej wiadomości specyfikę produkcji na wszystkich jej etapach.

Tym samym firma Jack Wolfskin czyni kolejny ważny krok na drodze do uzyskania do roku 2020 transparentnego łańcucha produkcyjnego i dostaw, wolnych od substancji szkodliwych.

Firma Jack Wolfskin opublikuje wkrótce wszystkie adresy swoich bezpośrednich dostawców i producentów. Na opublikowanej liście znajdą się wszyscy producenci produktów z wszystkich trzech działów, obejmujących odzież, obuwie oraz wyposażenie.

Zakłady, które w odróżnieniu od bardziej początkowych etapów produkcji takich jak np. producenci materiałów oraz surowców określane są jako „rząd 1”, mają swoje siedziby głównie w Azji, ale także w Europie.

Publikując szczegółowy plan działania, firma Jack Wolfskin w myśl motta „Idziemy jeszcze dalej” (Going the extra mile) wiosną podkreśliła pozycję pioniera w przemyśle produktów outdoorowych w zakresie przyjaznego dla środowiska zarządzania użyciem substancji chemicznych.

Rozszerzając zakres odpowiedzialności za produkt na szeroko rozumianą odpowiedzialność za produkcję, firma Jack Wolfskin zobowiązała się do zapewnienia przejrzystości swoich producentów.

Celem działań zgodnie z mottem „Idziemy jeszcze dalej” jest, by do 2020 roku wyeliminować substancje szkodliwe z procesów produkcyjnych i całkowicie zaniechać stosowania fluoru i jego związków.

Osiągnięcie tych zamierzeń wspierają zaproszone do współpracy instytucje: centrum Helmholtz-Zentrum Geesthacht i Uniwersytet Freseniusa, prowadzące badania podstawowe oraz badania nad zastosowaniem materiałów.

Informacja prasowa marki Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0