HomeNowości z rynku

Garmin Edge Touring i Edge Touring Plus — nawigacje rowerowe na drogi i bezdroża

Garmin prezentuje Edge Touring i Edge Touring Plus – nawigacje GPS zaprojektowane z myślą o turystach rowerowych, rowerzystach górskich, korzystających z roweru jako środka transportu, oraz tych wszystkich, którzy poszukują funkcjonalnej nawigacji rowerowej.

 Urządzenia Edge Touring i Edge Touring Plus działają na takiej samej zasadzie jak samochodowa nawigacja GPS, zostały jednak wyposażone w mapy, punkty POI i funkcje dostosowane do potrzeb rowerzystów. Najnowsze nawigacje z serii Edge wytyczą trasy zarówno po drogach głównych, jak i bezdrożach, zaproponują również trasę powrotną do punktu startowego na podstawie ustalonego dystansu.

Garmin, Edge TouringGarmin, Edge Touring

Najnowsze nawigacje Edge Touring i Edge Touring Plus przypadną do gustu wszystkim, dla których rower jest sposobem na życie – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. – Prosty montaż, intuicyjna obsługa, mapy dostosowane do potrzeb rowerzystów – wszystko to ma pomóc w bezpiecznym dotarciu do wytyczonego celu. 

Zaprojektowane z myślą o rowerzystach

Modele Edge Touring i Edge Touring Plus zostały wyposażone w specjalne rowerowe mapy, które ułatwią trzymanie się wytyczonego szlaku i pozwolą odnaleźć drogę powrotną do punktu rozpoczęcia podróży. Rowerzyści mogą wybierać między trybem rowerowym, turystycznym i górskim, aby wyznaczyć trasę odpowiadającą ich preferencjom.

Edge Touring wytyczy trasę do celu zarówno po drogach, ścieżkach, jak i szlakach rowerowych. Dla tych, którzy nie lubią wracać tą samą drogą, Edge Touring został wyposażony w specjalny tryb Round Trip.

Po wpisaniu żądanego dystansu, Edge Touring skalkuluje do trzech propozycji tras, które wiodą do punktu początkowego, uwzględniając podaną odległość oraz profile wzniesień. Można porównać zaproponowane trasy, wybrać tą, którą chcemy jechać i korzystać z dokładnych wskazówek nawigacyjnych przez całą drogę za pomocą jednego dotknięcia ekranu.

Niezależnie od tego, czy przemieszczamy się z punktu A do B, korzystamy z trasy powrotnej zaproponowanej przez nawigację, czy sprawdzamy szlak pobrany z serwisów Garmin Connectlub Garmin Adventures, Edge Touring poprowadzi do obranego celu.

Aby zobaczyć urządzenia Edge Touring i Edge Touring Plus w akcji, odwiedź stronę http://bit.ly/1c0HXyD.

Niezastąpiony towarzysz podróży

Wytrzymała, wodoodporna (IPX7) obudowa, dotykowy ekran o przekątnej 2,6”, który reaguje nawet na dotyk wilgotnej dłoni lub dłoni w rękawiczce – te elementy sprawią, że Edge Touring sprawdzi się podczas niejednej rowerowej wyprawy. Urządzenie waży mniej niż 100 g, można je w prosty sposób zamontować na kierownicy bądź trzpieniu. Akumulator zapewnia czas działania do 17 godzin, a przy zastosowaniu opcjonalnej baterii można zyskać dodatkowe 20 godzin jazdy.

Edge Touring wyświetla kluczowe dane dotyczące jazdy, takie jak czas, prędkość, średnia prędkość, prędkość maksymalna, dystans i wiele innych. Rowerzyści mogą dostosowywać wygląd ekranu do swoich potrzeb, decydując które z różnych dziesięciu pól będą widoczne na pulpicie. W zestawie z urządzeniem znajduje się również ćwierćobrotowy uchwyt rowerowy, który ułatwia korzystanie z nawigacji na różnych rowerach.

Planuj wyprawy, dziel się wspomnieniami

Edge Touring rejestruje informacje o tym, jak daleko, jak szybko oraz dokąd zmierzasz. Zebrane w ten sposób dane można po powrocie do domu szczegółowo odtwarzać i udostępniać znajomym za pośrednictwem serwisu Garmin Connect. Serwis umożliwia również wyszukiwanie tras dodanych przez innych użytkowników i pobieranie ich bezpośrednio do urządzenia Edge Touring.

Rowerowe podróże można zaplanować również korzystając z bezpłatnego oprogramowania Basecamp™, które umożliwia przeglądanie i organizowanie map, punktów orientacyjnych, tras i ścieżek oraz zapisywanie ich w urządzeniu, z którego będziemy korzystać w podróży. 

Edge Touring Plus – jeśli chcesz wiedzieć więcej

Edge Touring Plus oferuje wszystkie funkcje dostępne w nawigacji Edge Touring, a ponadto jest kompatybilny z bezprzewodowymi (ANT+) czujnikami tętna. Umożliwia to monitorowanie podczas jazdy poziomu wysiłku oraz wyświetlanie informacji o zasięgu i stopniu naładowana akumulatora w przypadku, gdy korzystamy z kompatybilnych e-rowerów. Model Edge Touring Plus został także wyposażony w wysokościomierz barometryczny, który dostarczy podczas jazdy dodatkowych informacji o zmianach temperatury, przewyższeniach, wzniesieniach i spadkach terenu.

Edge Touring i Touring Plus będą dostępne w sprzedaży w Polsce w październiku 2013 r.

Sugerowana cena detaliczna urządzeń:

Edge Touring – 249€

Edge Touring Plus – 299€ 

Więcej informacji na temat najnowszych modeli z serii Edge można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0