HomeNowości z rynku

Zobacz najnowszą kolekcję narciarską The North Face

Już w najbliższą sobotę Kraków stanie się stolicą polskiego narciarstwa. W kinie Kijów.Centrum odbędzie się oficjalna premiera filmu “Into The Mind”. Będzie to również okazja, by zobaczyć najnowszą zimową kolekcję firmy The North Face.

28 września w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbędzie się oficjalna premiera filmu “Into The Mind”, słynnej wytwórni Sherpas Cinema. Tuż przed seansem wszyscy fani freeskiingu i freeride’u będą mieli możliwość zobaczyć najnowsze kolekcje firm, które od lat wspierają narciarstwo dowolne. Wśród nich pojawi się kalifornijska marka Armada, z najnowszą kolekcją nart na sezon 2013/14.

Markus Eder (fot. The North Face/ Alo Belluscio)Markus Eder (fot. The North Face/ Alo Belluscio)

W hali wystawowej nie zabraknie również, głównego sponsora produkcji, The North Face. Tegoroczna kolekcja firmy bez wątpienia spełni wymagania najbardziej wymagających sportowców. Została bowiem zaprojektowana przy współpracy z Xavierem de Le Rue i Tomem Wallishem, a także z zawodnikami teamu, którzy biorą udział we Freeride World Tour.

Ci, którzy w sobotę odwiedzą stoisko tej amerykańskiej firmy będą mieli okazję zobaczyć kurtki, spodnie oraz akcesoria wchodzące w skład kolekcji Summit Series, Steep Series oraz Park n’ Pipe.

Summit Series to zaawansowane technologicznie produkty przeznaczone do wymagających wypraw skialpinistycznych. Kolekcja Steep Series, dzięki wykorzystaniu GORE-TEX® Pro, Thermo3D™, FlashDry™ czy wodoszczelnego puchu sprawdzi się w najcięższych warunkach górskich. W skład serii Park n’ Pipe weszły natomiast produkty, w których na co dzień po railach ślizga się sam Tom Wallish.

Xavier De Le Rue (fot. The North Face/ Tero Repo)Xavier De Le Rue (fot. The North Face/ Tero Repo)

Na stoisku The North Face nie zabraknie również plecaka Patrol 24 ABS. Ten 24-litrowy plecak techniczny został wykonany z niebywale wytrzymałego materiału Bombastic™. Dzięki zastosowaniu systemu lawinowych poduszek powietrznych, które po pociągnięciu zawleczki błyskawicznie wypełniają się sprężonym gazem zwiększa on bezpieczeństwo freeridera nawet o 95 proc. 

Wybierając się na wyprawę w góry należy przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwie. Dlatego podczas wizyty w kinie Kijów.Centrum będzie można zapoznać się z nową ofertą Kursów Lawinowych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu oraz TOPR. Wśród nowości na sezon 13/14 znalazły się m.in kursy skialpinistyczne i skitourowe, jednodniowe szkolenia wprowadzające oraz zmodyfikowane szkolenia lawinowe. Dzięki wsparciu PZU kilka szkoleń zostanie także rozlosowanych wśród zgromadzonej na sali publiczności.

Sobotnia premiera jest więc przystankiem obowiązkowym dla każdego miłośnika zimowego szaleństwa tuż przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu narciarskiego.

Informacja prasowa marki The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0