HomeRynek outdoor

Wezwanie do zaprzestania używania i wymiany kości Wild Country Classic i Anodised

Firma Wild Country w trosce o całkowite bezpieczeństwo swoich klientów wystosowała apel o zaprzestanie użytkowania kości Classic Rock i Anodised Rock, pochodzących z określonych partii produkcyjnych.

Wild Country, kości AnodisedWild Country, kości Anodised

Jeśli posiadasz jakąkolwiek kość modelu Classic Rock lub/i Anodised Rock, która została zakupiona po 1 stycznia 2010 roku, prosimy o odwiedzenie strony www.wildcountry.co.uk w celu zapoznania się z informacjami, które pozwolą ustalić, czy posiadany produkt pochodzi z jednej z wadliwych partii. 

Martin Atkinson – Dyrektor Generalny Wild Country uzasadnia decyzję firmy o wystosowaniu apelu:

Zaraz po uzyskaniu informacji o niewłaściwym zachowaniu się kości Classic Rock podczas użytkowania, w wyniku którego użytkownik nie doznał na szczęście jakichkolwiek obrażeń, firma Wild Country przeprowadziła dogłębne dochodzenie w oparciu o obszerny program testów. W wyniku przetestowania ponad 17 000 sztuk kości stwierdzono, że niektóre z nich nie osiągnęły przypisanej im wytrzymałości. Wytrzymałość znamionowa kości różni się i w zależności od ich rozmiaru osiąga wartość od 4 kN do 12 kN. W niewielkiej ilości przypadków stwierdzono, że wytrzymałość osiągnęła wartość niższą niż przypisana, a dla niektórych sztuk osiągnęła mniej niż 7 kN, czyli mniej niż najwyższa wartość obciążenia, jaka realistycznie może wystąpić podczas odpadnięcia.

Wild Country, kości AnodisedWild Country, kości Anodised

Jako że firma zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich współpracowników i klientów – miłośników wspinania i aktywności górskich, zdecydowano o wystosowaniu apelu o zaprzestanie używania kości Wild Country pochodzących z określonych partii produkcyjnych.

Wild Country, kości ClassicWild Country, kości Classic

Firma Wild Country pragnie przeprosić za wszelkie problemy powstałe w wyniku zaistniałej sytuacji i z góry podziękować za współpracę i pomoc w procesie odzyskiwania jak największej liczby wadliwych kości. 

W celu sprawdzenia, czy posiadane przez Ciebie kości pochodzą z wadliwych partii, prosimy o zapoznanie się z informacjami na naszej stronie:

www.wildcountry.co.uk

Możesz również od razu odwiedzić stroną poświęconą niniejszemu apelowi: recall

Informacja Wild Country

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0