HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Dziewięć marek zostało sponsorami 11. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

W najbliższy piątek rozpoczyna się 11. edycja najpopularniejszego festiwalu o tematyce górskiej w Polsce – Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W tym roku złotym sponsorem KFG została marka Marmot. 

Krakowski Festiwal Górski odbywa się już od 11 lat – pierwsza edycja miała miejsce w 2003 roku. W ciągu ponad dekady KFG umacniało swoją pozycję, by wreszcie stać się najważniejszym festiwalem górskim w Polsce, przyciągającym co roku największe gwiazdy wspinaczkowego świata oraz kilka tysięcy fanów górskich i wspinaczkowych przygód. 

Na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Górskim, który odbędzie się w dniach od 6 do 8 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, wystąpią m.in: Leo Houlding, Mark Synnott, Rafał Sławiński, Adam Bielecki, Artur Małek, Andrzej Bargiel, Marcin Tomaszewski, Janusz Majer, Mateusz Haładaj, Marcin Księżak i Janek Kuczera, Monika Witkowska oraz podróżnicy, w tym m.in. Matusz Waligóra, Agata Włodarczyk i Przemek Bucharowski.

Odbędą się dwa konkursy filmowe – międzynarodowy o Grand Prix KFG 2013 oraz filmu polskiego. W sumie zostanie wyświetlonych 25 filmów – 11 najlepszych światowych produkcji oraz 14 filmów rodzimych twórców. W jury filmowych nagród zasiądą: Jerzy Surdel, Martyna Wojciechowska, Marcin Koszałka i Krzysztof Wielicki.

Odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący zimowej wyprawy na Broad Peak oraz przyszłości himalaizmu zimowego – będzie więc i o przeszłości i przyszłości, nie zabraknie tematów dotyczących etyki w górach.

Widowiskowe sportowe show zapewnią Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Ponad to, odbędą się liczne prelekcje podróżników, warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w górach i skałach, panele freeride’owe i speleologiczne oraz największy w Polsce kiermasz odzieży i sprzętu outdoorowego.

Festiwal nie mógłby się odbyć bez sponsorów, którzy w zamian za wsparcie KFG mogą liczyć na pokazanie się przed blisko pięciotysięczną publicznością złożoną z miłośników aktywności górskich i wspinaczkowych, czyli najlepszą publicznością.

Złotym Sponsorem 11. KFG została marka Marmot.

Srebrnym Sponsorem 11. KFG został producent sprzętu wspinaczkowego – marka Petzl

 

Jesteśmy z Festiwalem od samego początku. KFG to wielkie święto ludzi gór, które wspieramy, bo kochamy góry, kochamy filmy górskie i kochamy ten festiwal – mówi Agnieszka Śmiałek z firmy AMC, dystrybutora marki Petzl w Polsce. – Co roku widzimy, że ludzi o podobnej pasji jest tylu, że ledwo mieszczą ich sale UE i przekonujemy się, że warto robić to dalej. Przed nami 11 edycja. Znów spotkamy się by poczuć niesamowity klimat ludzi gór, poszukać inspiracji do spełniania własnych marzeń wspinaczkowych i górskich, i celebrować ważne wydarzenia ubiegłego roku. Czekają nas chwile podniosłe i wzruszające, wrażenia artystyczne i sportowe ale też solidna dawka wiedzy przekazywanej na warsztatach. W tym roku szczególnie cieszy nas, że swoją obecność mocno zaznaczą grotołazi. W końcu historia tak marki PETZL, jak i firmy AMC jest nieodłącznie związana z jaskiniami i speleologią. Zapraszamy i trzymamy kciuki za sukces najbliższej edycji!


Siedem marek zdecydowało się na wsparcie KFG jako Sponsorzy Brązowi festiwalu, a wśród nich: sklep 8a.pl, targi ISPO Munich, Sklepy Turystyczne Horyzont, marka Direcalpine, marka Aku, region Tyrol oraz marka The North Face.

KFG wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez górskich w Polsce. Osiągnął on tak dużą rangę, iż warto wspierać finansowo taką inicjatywę – mówi Piotr Czmoch, właściciel sklepu 8a.pl. – Dla nas jest to wyjątkowa okazja do spotkania się z naszymi klientami, porozmawiania na każdy temat, czasami zaskoczenia czymś wyjątkowym. Miejsce, w którym odbywa się KFG, wnosi pewne ograniczenia. Wierzę jednak, że w przyszłości pojawi się w Krakowie większy obiekt, w którym KFG będzie mógł pokazać swój prawdziwy potencjał.

Więcej informacji o Krakowskim Festiwalu Górskim znajduje się na stronie: www.kfg.pl. Na 11. Krakowski Festiwal Górski zapraszają wspinanie.pl, TKN Wagabunda, Góry i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0