HomeImprezy outdoor

Ruszyły zapisy na IX Polar Sport Skitour im Basi German

Ruszyły zapisy do IX Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Już 1 marca skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

Impreza zaliczana bowiem do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim, na stałe wpisała się już w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższeń.

Na trasie organizatorzy przewidzieli dwa odcinki specjalne (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok drogi „stokówka”.

W tym roku będzie kilka nowości

Wśród nowości: nowy, wygodny formularz zapisów, koszulka termoaktywna z możliwością wybrania rozmiaru oraz spersonalizowany numer startowy z chipem, który ułatwi pomiar czasu. Na mecie uczestnik otrzyma sms ze swoim wynikiem a także medal. W trakcie trwania imprezy dzięki centrum testowemu „Dynafit Center-Yurta Bar” oraz „Dynafit Academy” będzie możliwość darmowego testowania szerokiej kolekcji nart marki Dynafit.

Dziewiąta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja pozwalająca amatorom zmierzyć się z zawodnikami porównując własne wyniki z najlepszymi skitourowcami w kraju ale również wydarzenie towarzyskie, którego nie można ominąć.

VIII Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)VIII Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka. Dzięki głównemu sponsorowi, firmie Dynafit przewidziano bony zakupowe o wartości 10 tys. zł. a łączna suma nagród wyniesie w tym roku ok.  60.000 złoty.

Start zawodów zaplanowano na 1 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 17.00 w Karczmie Styrnol. Wydarzeniu towarzyszyć będzie darmowe centrum testowe takich marek jak: Dynafit, K2. Dlatego też zapraszamy całe rodziny.

Trzymamy kciuki za opad śniegu i zapraszamy do Zawoi!

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/pages/Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German/310723648952156

http://zawody.polarsport.pl/

Piotrek Krygowski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0