HomeRynek outdoor

Sieci sklepów Naturkompaniet i Partioaitta tworzą sojusz z Globetrotter

Sieci sklepów Naturkompaniet i Partioaitta tworzą sojusz z Globetrotter Ausrüstung GmbH, największą w Niemczech siecią specjalistycznych sklepów turystyczno-sportowych.

Powstanie tej grupy określa warunki niezbędne do współpracy w wielu dziedzinach, począwszy od wspólnych zakupów aż do implementowania jednorodnych systemów IT.

Sieć Globetrotter jest nie tylko jednym z głównych sprzedawców w branży outdoor w Niemczech, jest także współwłaścicielem największej szwajcarskiej sieci sklepów turystycznych Transa AG. W przyszłości również sieć Transa AG zostanie włączona do tego sojuszu.

Sklep Globetrotter w MonachiumSklep Globetrotter w Monachium

Cztery sieci sprzedaży detalicznej: Naturkompaniet (Szwecja), Partioaitta (Finlandia), Globetrotter (Niemcy) i Transa AG (Szwajcaria), wszystkie działają w branży outdoor, posiadają wykwalifikowany personel i bardzo szeroką ofertę w branżach: outdoor, narciarskiej i sportowej. Łączny obrót nowej grupy z uwzględnieniem Transa AG szacowany jest na 3 mld koron szwedzkich.

Jako członek grupy, szwedzka firma Fenix ​​Outdoor zainwestuje w sieć Globetrotter, poprzez nową emisję akcji, w której Fenix ​​Outdoor AB uzyska 20 proc. udziałów w sieci Globetrotter. Zakończenie emisja akcji planowane jest na 28 lutego 2014.

***

Globetrotter

We wrześniu 1979 roku, eksperci od surviwalu: Klaus Denart i Peter Lechhart, otworzyli w Hamburgu pierwszy sklep w Niemczech specjalistyczny sklep z wyposażeniem na wyprawy. W oparciu o bogate doświadczenie założycieli, Globetrotter szybko umocnił swoją pozycję jako wiodący sklepu dla fanów szeroko rozumianego outdooru.

Globetrotter ma obecnie sklepy o łącznej powierzchni handlowej ok. 35 000 m2, w 8 niemieckich miastach, z czego powierzchnia każdego z 6 sklepów przekracza 4.000 m2. Globetrotter ma również dobrze rozwiniętą sprzedaż online i związaną z tym infrastrukturę logistyczną. Firma zatrudnia około 1500 pracowników.

Transa

Transa AG to największa w Szwajcarii sieć sklepów turystycznych. Składa się z 8 sklepów oraz centrum sprzedaży internetowej.

Naturkompaniet

Szwedzka sieć Naturkompaniet AB składa się z 31 sklepów, które w swojej ofercie posiadają sprzęt wyprawowy i turystyczny wiodących marek w branży outdoor. Pięć z 31 sklepów jest prowadzonych przez franczyzobiorców. Oprócz  31 sklepów sieć Naturkompaniet posiada także sklep internetowy: www.naturkompaniet.se.

Najstarsza spółka zależna Naturkompaniet, AB Scoutvaror , została założona w 1931 roku przez szwedzki ruch skautowy. W 1951 r. zmieniono nazwę z AB Scoutvaror na Friluftsmagasinet Scoutvaror AB, a w 1991 roku ponownie na Naturkompaniet.

Partioaitta

Partioaitta Oy składa się z 14 sklepów. Jest jedną z wiodących sieci sklepów turystycznych w Finlandii. Partioaitta , oznacza w wolnym tłumaczeniu dom dla skautów. Firma została założona w 1928 roku przez fiński ruch skautowy. Fenix ​​Outdoor AB przejęła sieć w maju 2011 roku. Partioaitta jest połączeniem sklepów prowadzonych przez różne organizacje skautowe i od początku oferuje swoim klientom najwyższej jakości ekwipunek do lasu, w góry i na morze.

Informacja prasowa Fenix Outdoor AB

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0