HomeNowości z rynku

Garmin GPSMAP® 64 – profesjonalista do zadań w terenie

Garmin International Inc., globalny lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, prezentuje nową serię wytrzymałych ręcznych urządzeń nawigacyjnych GPSMAP 64. Kolejna generacja outdoorowych urządzeń Garmin bazuje na popularnej wśród aktywnych poszukiwaczy przygód serii GPSMAP 62, wzbogacając ją o nowe możliwości.

Aby jeszcze dokładniej określać położenie, nawigacje z serii GPSMAP 64 korzystają zarówno z satelit GPS, jak i GLONASS. Zostały także wyposażone w antenę quad helix, zoptymalizowany jasny wyświetlacz czytelny nawet w pełnym słońcu, podwójny system zasilania oraz łączność bezprzewodową, zwiększającą możliwości komunikacyjne przy użyciu technologii Live Track i Smart Notifications.

Garmin prezentuje nową serię wytrzymałych ręcznych urządzeń nawigacyjnych GPSMAP 64Garmin prezentuje nową serię wytrzymałych ręcznych urządzeń nawigacyjnych GPSMAP 64

 GPSMAP 64 jest idealnym urządzeniem dla wymagających entuzjastów spędzenia wolnego czasu poza domem bez względu na to, czy jest to ich pierwsze ręczne urządzenie GPS, czy też produkty firmy Garmin już wcześniej towarzyszyły im w terenie. Seria GPSMAP 64 jest połączeniem najnowszych rozwiązań Garmin i komfortu korzystania z urządzenia, które użytkownicy już dobrze znają i cenią – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

Odbiornik GPS i GLONASS i antena quad helix zwiększają możliwości lokalizacyjne urządzeń GPSMAP 64. Dzięki temu można szybko i precyzyjnie określić swoją pozycję, nawet w osłoniętych, gęsto zalesionych miejscach czy głębokich dolinach. Włączenie w zakres urządzenia satelity GLONASS pozwala na określenie pozycji użytkownika przeciętnie około 20% szybciej niż przy użyciu samego sygnału GPS. 

Seria GPSMAP 64 to trzy różne, bardzo wytrzymałe i wodoodporne (IPX7) modele dostosowane do różnych outdoorowych aktywności. Podstawowy model GPSMAP 64 pozwala na dokładne określanie położenia, posiada jasny 2,6-calowy kolorowy wyświetlacz typu „transflective”, czytelny nawet w pełnym słońcu,     obsługiwany za pomocą przycisków. Model GPSMAP 64s wyposażony jest ponadto w zaawansowane czujniki – wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy elektroniczny kompas – dla uzyskania jeszcze lepszej orientacji w terenie.

GPSMAP 64s pozwala również na uzyskanie bezprzewodowej łączności i transfer danych do innych kompatybilnych ręcznych urządzeń Garmin oraz aplikacji mobilnych, a także na korzystanie z technologii Smart Notification. Po sparowaniu GPSMAP 64s z kompatybilnym iPhone’m (4s lub nowszym) użytkownicy mogą odbierać pocztę elektroniczną, smsy oraz powiadomienia bezpośrednio z poziomu nawigacji. Dzięki temu można zachować nieprzerwane połączenie ze swoim smartfonem, bez narażania go na trudne warunki panujące na szlaku.

Wraz z modelem GPSMAP 64s użytkownik otrzymuje także bezpłatną roczną subskrypcję usługi BirdsEye Satellite Imagery. Urządzenia z serii GPSMAP 64 są kompatybilne z wieloma rodzajami map, dzięki czemu sprawdzą się zarówno na szlaku (mapy topograficzne) jak i na wodzie (BlueChart® g2), czy podczas podróży samochodem (City Navigator NT). Urządzenia GPSMAP 64 i 64s zostały wyposażone w 4 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart micro SD, które pozwala na przechowywanie dodatkowych map i danych.

Najwyższy model z serii, GPSMAP 64, oprócz wymienionych funkcji posiada także preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy, dzięki czemu  można znaleźć  interesujące miejsca, podając nazwę lub pobliski punkt, oraz uzyskać dostęp do opisów roślinności, ukształtowania terenu i sieci ścieżek na danym obszarze. 8 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart micro SD zapewniają wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie map, śladów czy informacji o skrzynkach geocachingowych.

Urządzenia z serii GPSMAP 64 są zgodne z formatem Garmin Custom Maps, który umożliwia przekształcenie papierowych i elektronicznych map do postaci, w której można je bezpłatnie pobrać do urządzenia.

Wszystkie urządzenia z serii GPSMAP 64 posiadają zoptymalizowany podwójny system zasilania – standardowe baterie AA oraz zestaw NiMH, który można ładować po wyczerpaniu (sprzedawany osobno). Dodatkowo, seria GPSMAP 64 posiada wbudowaną pamięć (4 GB w 64/64s i 8 GB w 64st) oraz czytnik kart micro SD, na której można przechowywać dodatkowe dane oraz mapy.

Modele GPSMAP 64s oraz 64st są kompatybilne z mobilną aplikacją BaseCamp – bezpłatnym oprogramowaniem, które umożliwia planowanie podróży, przygotowanie punktów i tras na szlaku z wykorzystaniem map Garmin. Oprogramowanie BaseCamp pozwala również w interaktywny sposób dzielić się  przygodami w serwisie Garmin Adventures.

Z kolei dzięki aplikacji Garmin Connect™, użytkownik zyskuje dostęp do funkcji takich jak LiveTrack, która pozwala zaprosić przyjaciół czy rodzinę, by śledzili jego działania w czasie rzeczywistym. Poprzez zastosowanie modułu ANT+™, modele GPSMAP 64s i 64st są także kompatybilne z opcjonalnymi zewnętrznymi czujnikami takimi jak czujnik temperatury tempe™, czujnik kadencji czy tętna. Dodatkowo, dzięki ANT+, modele GPSMAP 64s i GPSMAP 64st mogą posłużyć do zdalnego sterowania kamerą sportową VIRB™ i VIRB Elite. Wszystkie produkty z serii GPSMAP 64 są idealnymi kompanami dla każdego wymagającego poszukiwacza przygód.

Seria produktów GPSMAP 64 sprawia, że geocaching bez map papierowych staje się prostszy niż kiedykolwiek. Wraz z każdym urządzeniem użytkownik zyskuje dostęp do zapisanych 250 000 lokalizacji skrzynek, pochodzących ze strony Geocaching.com. Urządzenia przechowują i wyświetlają kluczowe informacje o ukrytych pojemnikach, w tym współrzędne „skarbu”, klasę terenu, jego poziom trudności, wskazówki i opisy, dzięki czemu użytkownicy nie muszą już ręcznie wpisywać współrzędnych lub drukować informacji. Jeśli użytkownik ma ochotę kontynuować poszukiwanie skarbów poza lokalizacjami, które otrzymał przy zakupie, może uzyskać próbne bezpłatne członkowstwo premium poprzez Geocaching.com, po zarejestrowaniu swojego urządzenia w serwisie mygarmin.com.   

Nowa seria GPSMAP 64 będzie dostępna w sprzedaży od lutego 2014 r. w sugerowanych cenach detalicznych: GPSMAP 64  – 299€, GPSMAP 64s –499€, GPSMAP 64st – 469€.

Więcej informacji na temat serii GPSMAP 64 oraz specyfikację techniczną urządzeń można znaleźć tutaj

Seria GPSMAP 64 jest najnowszym rozwiązaniem ze stale powiększającego się segmentu outdoor firmy Garmin, który skupia się na rozwoju technologii i innowacjach, mających podnieść jakość doświadczeń użytkowników. Bez względu na to, czy ktoś wybiera się na wycieczkę, polowanie, poszukiwanie skarbów (geocaching), zamierza grać w golfa, czy uprawiać wspinaczkę górską, urządzenia Garmin outdoor stają się niezbędnym narzędziem wszystkich entuzjastów wypraw turystycznych. Aby uzyskać więcej informacji o innych produktach i usługach Garmin outdoor, przejdź  do: http://www.garmin.com/outdoorswww.garmin.blogs.com i http://twitter.com/garmin.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0