HomeNowości z rynku

Jack Wolfskin ogłasza: połowa kolekcji produkowana bez użycia PFC

Połowa kolekcji zimowej firmy Jack Wolfskin będzie już od 2014 roku, czyli dwa lata wcześniej niż planowano, produkowana bez użycia związków per- i polifluorowanych (PFC).

Ogłoszono to na wiodących, światowych targach artykułów sportowych ISPO w Monachium. W roku 2013 firma Jack Wolfskin zobowiązała się do całkowitej eliminacji niebezpiecznych substancji chemicznych z łańcucha dostaw i do tego, by do 2020 roku wdrożyć produkcję całkowicie bez użycia fluoru i jego związków. Tym samym firma Jack Wolfskin czyni kolejny ważny krok na drodze do uzyskania transparentnego łańcucha produkcyjnego i dostaw, wolnych od substancji szkodliwych.

Pierwotny plan firmy Jack Wolfskin przewidywał, by począwszy od zimy produkować kolekcję podróżną bez użycia fluoru i jego związków. Do roku 2016 połowa wszystkich produktów z różnych kolekcji miała być produkowana bez użycia PFC.

Firma Jack Wolfskin skontrolowała jednak więcej substancji przed zaplanowanym terminem i przestawiła produkcję wcześniej niż planowano. Związki PFC są obecnie niemal nieodzowne do zagwarantowania nienasiąkalności wodą, olejem oraz do zabezpieczenia przed brudem różnych produktów.

Jesteśmy dumni z tego, że dzięki wspólnym wysiłkom naszym oraz naszych dostawców oraz partnerów z sektora chemicznego będziemy mogli naszym klientom dać do dyspozycji już od zimy 2014 roku duży wybór produktów niezawierających PFC – wyjaśnia Christian Brandt, dyrektor operacyjny.  – Tym samym łączymy funkcjonalność oraz ochronę środowiska w jednej kolekcji i w wielu produktach.

Do produkowanych bez użycia fluoru produktów firmy Jack Wolfskin z kolekcji zimowej należą między innymi kurtka GLENROCK JACKET, parka COLD HARBOUR PARKA oraz kurtka SELENIUM DOWN JACKET. Kurtka GLENROCK JACKET to klasyczna kurtka 3 w 1 z kurtką wewnętrzną wykonaną z polaru NANUK Bipolar Jersey.

Dzięki membranie TEXAPORE 2L kurtka jest nieprzemakalna i wiatroszczelna. Parka 3 w 1 COLD HARBOUR PARKA wyposażona jest w systemowy zamek błyskawiczny, tak że można ją łączyć z dowolnymi kurtkami wewnętrznymi firmy Jack Wolfskin, wyposażonymi w taki sam zamek. Ta parka jest wiatroszczelna, nieprzemakalna i wyposażona w dziesięć kieszeni. Kurtka SELENIUM DOWN JACKET ma puchowe wypełnienie 90/10 o sprężystości 700 cuin. Jest wiatroszczelna, nie nasiąka wodą i dzięki zastosowaniu miękkiego materiału zewnętrznego oraz odpinanego kaptura idealnie nadaje się do różnorodnych aktywności zimowych.

Publikując szczegółowy plan działania, firma Jack Wolfskin w myśl motta „Idziemy jeszcze dalej” wiosną podkreśliła swoją pionierską pozycję w przemyśle produktów outdoorowych w zakresie przyjaznego dla środowiska zarządzania użyciem substancji chemicznych. Rozszerzając zakres odpowiedzialności za produkt na szeroko rozumianą odpowiedzialność za produkcję, firma Jack Wolfskin zobowiązała się do zapewnienia przejrzystości swoich producentów. Celem działań zgodnie z mottem „Idziemy jeszcze dalej” jest, by do 2020 roku wyeliminować substancje szkodliwe z procesów produkcyjnych i całkowicie zaniechać stosowania fluoru i jego związków. Osiągnięcie tych zamierzeń wspierają zaproszone do współpracy instytucje: centrum Helmholtz-Zentrum Geesthacht i Uniwersytet Freseniusa, prowadzące badania podstawowe oraz badania nad zastosowaniem materiałów.

Informacja prasowa marki Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0