HomeNowości z rynku

Garmin fēnix™ 2 – zegarek GPS dla ambitnych

Garmin, światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, prezentuje zegarek fēnix 2 – drugą generację outdoorowego zegarka GPS, który oprócz możliwości nawigacyjnych wyposażony został w funkcje treningowe wspomagające różne dyscypliny sportowe, zaktualizowany interfejs użytkownika i rozbudowane możliwości współpracy ze smartfonem.

Niezależnie od tego, czy biegasz, wspinasz się, jeździsz na rowerze, na nartach, chodzisz po górach czy pływasz, fēnix 2 w czasie rzeczywistym informuje o postępach i pomaga w osiągnięciu założonych celów treningowych. Przykładowo, znajomość parametrów dynamiki biegu, dostarczanych przez zegarek fēnix 2, pomaga usprawnić technikę i styl biegania. Ponadto, urządzenie wyposażono w czuły odbiornik GPS, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas, które zapewniają dokładną nawigację w każdym terenie.

Garmin, zegarek fēnix™ 2Garmin, zegarek fēnix™ 2

 Zegarek fēnix 2 łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie Garmin z segmentów fitness i outdoor zamknięte w niewielkiej obudowie. Jest doskonałym towarzyszem ambitnych sportowców i amatorów aktywności na wolnym powietrzu – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.  – Użytkownicy mogą wygodnie przełączać się między różnymi trybami i funkcjami zegarka – od narzędzi treningowych, takich jak Szacunkowy pułap tlenowy, Virtual Partner i Asystent Odpoczynku, przez funkcje nawigacyjne, np. TracBack® aż po tryb Ski i funkcje Smart Notifications oraz LiveTrack™.

Monitorowanie postępów

Fēnix 2 to pierwszy outdoorowy zegarek Garmina wyposażony w tak zaawansowane funkcje treningowe, co czyni go odpowiednim rozwiązaniem np. dla ultramaratończyków czy biegaczy przełajowych. Fēnix 2 wyświetla na bieżąco takie parametry jak dystans, czas, tempo i tętno (czujnik tętna dostępny osobno) oraz zaawansowane dane dotyczące dynamiki biegu.

Garmin, zegarek fēnix™ 2Garmin, zegarek fēnix™ 2

Podobnie jak Forerunner 620, fēnix 2 monitoruje szacowany pułap tlenowy, umożliwiając ocenę poziomu sprawności biegacza. Ponadto, dzięki funkcji Asystent Odpoczynku, zegarek określa czas potrzebny do regeneracji po treningu, a po rozpoczęciu ćwiczeń ocenia, czy organizm jest już gotowy do kolejnego wysiłku.

W połączeniu z czujnikiem HRM-Run™,  fēnix 2 mierzy parametry dynamiki biegu, takie jak rytm, odchylenie pionowe i czas kontaktu z podłożem, dostarczając tym samym informacji o technice biegacza i umożliwiając poprawę wyników. Funkcja Virtual Partner™ pozwala na ustawienie czasu, dystansu lub określonej prędkości, tak aby w czasie treningu móc rywalizować i porównywać swoje dane z parametrami wirtualnego przeciwnika. Wbudowany akcelerometr pozwala śledzić dystans i tempo nawet w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sale treningowe, bez konieczności stosowania dodatkowych czujników na nogę.

Pozostań w kontakcie

Dzięki możliwościom bezprzewodowej technologii Bluetooth®, dane rejestrowane przez zegarek fēnix 2 są na bieżąco przesyłane za pośrednictwem kompatybilnego smartfona z aplikacją Garmin Connect Mobile do serwisu Garmin Connect. Dzięki temu użytkownicy mogą śledzić własne postępy oraz angażować w swoją pasję rodzinę i znajomych.

Funkcja LiveTrack umożliwia zaproszenie bliskich za pośrednictwem e-maila lub serwisów społecznościowych do śledzenia na żywo naszych treningowych zmagań, z uwzględnieniem informacji o aktualnej pozycji i szczegółów sesji. Dzięki dodatkowym danym z satelity zsynchronizowanymi z Garmin Connect, urządzenie łapie sygnał GPS dużo szybciej.

Różne dyscypliny

Intuicyjne menu zegarka fēnix 2 pozwala w prosty sposób przełączać się między różnymi trybami aktywności. Do wyboru mamy dedykowane profile, które uwzględniają istotne dla danej dyscypliny parametry. Poza popularnymi rodzajami aktywności, takimi jak bieganie, jazda na rowerze czy wspinaczka, fēnix 2 posiada również tryb Ski-Board, XC Ski oraz Swim, stanowiąc tym samym niezwykle wszechstronne narzędzie dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe.

Garmin, zegarek fēnix™ 2Garmin, zegarek fēnix™ 2

Tryb Ski-Board przeznaczony dla narciarzy i snowboardzistów umożliwia rejestrowanie parametrów jazdy, automatycznie zatrzymując pomiar czasu i dystansu, kiedy się zatrzymujemy lub korzystamy z wyciągu. Zegarek uruchamia się automatycznie przy kolejnych zjazdach, a każdy z nich liczony jest osobno, dzięki czemu możemy obserwować parametry indywidualnie dla każdego zjazdu.

W zestawie z zegarkiem otrzymujemy specjalny rozszerzany pasek, który pozwala założyć zegarek np. na rękaw kurtki, dzięki czemu dane będą widoczne nawet jeśli nosimy na sobie zimową odzież.

W trybie Swim zegarek fēnix 2 rejestruje wymachy ramion, dystans, tempo i czas zarówno w otwartych, jak i zamkniętych akwenach. Podczas pływania na basenie zegarek mierzy długość toru, rozpoznaje styl, jakim pływamy oraz oblicza nasz wynik SWOLF, na podstawie którego można zmierzyć swoją efektywność.

Nawigacja w terenie

Podobnie jak poprzednik, fēnix 2 został wyposażony w czuły odbiornik GPS, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas. Dzięki temu stanowi on w pełni funkcjonalne narzędzie nawigacyjne umożliwiające planowanie wypraw, zapis wykresu śladu, tworzenie tras i dodawanie waypointów, np. campingów.

Funkcja TracBack pozwala wrócić po własnych śladach do punktu startowego, a pamięć zegarka pomieści 10 000 punktów i 1000 waypointów, które można łatwo udostępniać kompatybilnym urządzeniom Garmin i smartfonom lub przesyłać do serwisu BaseCamp™.

Wytrzymała, stylowa obudowa i funkcja Smartphone Notifications

Stalowa, wodoodporna1 obudowa zegarka fēnix 2 została zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać najbardziej wymagającym warunkom zewnętrznym. Odporne na zarysowania wypukłe szkło mineralne, wyświetlacz z trybem odwróconych kolorów i czerwonym podświetleniem LED sprawdzą się zarówno podczas dłuższych wypraw, jak i na co dzień.

Bateria, w zależności od ustawień, pozwala korzystać z zegarka do 50 godzin w trybie GPS lub przez pięć tygodni w trybie zegarka.

Dodatkowo, dzięki funkcji Smart Notification, po sparowaniu fēnixa 2 z iPhonem 4S lub nowszym, możemy odbierać e-maile i wiadomości tekstowe bezpośrednio na ekranie zegarka, podczas gdy nasz smartfon jest bezpiecznie schowany w plecaku.

Zegarek fēnix 2 łączy się za pośrednictwem technologii ANT+ z czujnikiem tętna HRM-Run, czujnikiem temperatury tempe™, czujnikiem prędkości/kadencji i miernikiem mocy Vector, dostarczając tym samym kolejnych istotnych danych o naszej aktywności. Łączność ANT+ umożliwia także korzystanie z zegarka fēnix 2 jako pilota do zdalnego sterowania kamerami VIRB i VIRB Elite.

Fēnix 2 będzie dostępny w sprzedaży w marcu 2014 w sugerowanej cenie detalicznej 399 € i 449€ (w zestawie z czujnikiem HRM-Run).

Fēnix 2 jest najnowszym produktem firmy Garmin z segmentu outdoor, który skupia się na rozwijaniu technologii i rozwiązań wspomagających aktywność na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy grasz w golfa, chodzisz po górach, polujesz czy jesteś entuzjastą geocachingu – urządzenia Garmin outdoor są doskonałym uzupełnieniem ekwipunku zarówno zaawansowanych jak i początkujących amatorów aktywności na świeżym powietrzu. Więcej informacji o produktach Garmin z segmentu outdoor można znaleźć na http://www.garmin.com/outdoorswww.garmin.blogs.com i http://twitter.com/garmin.

Do 50 m: zegarek wytrzymuje ciśnienie wody odpowiadające głębokości 50m.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0