HomeNowości z rynku

GSI Outdoors docenione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego – Dobry Wzór 2014

Firma Ravenoutdoor, dystrybutor w Polsce marki GSI, z wielką przyjemnością informuje, że w wyniku przeprowadzonego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego monitoringu naczynia GSI zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku DOBRY WZÓR 2014.

Dobry Wzór to marka dobrze znana przedsiębiorcom, projektantom oraz konsumentom. Konkurs istnieje na rynku od 1993 roku i od początku jego celem było promowanie dobrze zaprojektowanych produktów, charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa. Jest jedynym niezależnym audytem wzorniczym z międzynarodowym jury w składzie. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Gospodarki.

W tym roku pozytywną opinię ekspertów otrzymało ponad 1000 produktów i 200 usług. W tym gronie znalazły się naczynia GSI Outdoors.

GSI Outdoors to dużo więcej niż zwykłe garnki turystyczne. Użytkownicy doceniają ich jakość i niezawodność oraz kochają za piękny, wyróżniający je design. Pomysłowość twórców sprawia, że są małymi dziełami sztuki – funkcjonalne, trwałe i po prostu ładne.

Firma GSI Outdoors powstała w 1985 r. Założona została przez rodzeństwo z Kolumbii Brytyjskiej. Pewnego dnia grupę traperów dopadła świadomość smutnej rzeczywistości wędrowców: spędzili poranek nad dogasającym ogniskiem, zajadając resztki łosia pachnącego Burbonem, popijając go błotnistą niesmaczną kawą. Postanowili to zmienić. Wystartowali z kilkoma emaliowanymi produktami i prostymi ogniskowymi akcesoriami. Postawili na nowatorskie pomysły i innowacyjne technologie. Wciąż jednak opierali się na doświadczeniach traperów, wspartych opiniami klientów i entuzjastów outdooru. Dzięki temu ich produkty cieszą się ogromnym powodzeniem i zaufaniem nie tylko na rynku amerykańskim. W 2014 zyskały uznanie niezależnych ekspertów Instytutu Wzornictwa w Polsce. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 października, wtedy poznany laureatów konkursu Dobry Wzór 2014. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 23 października w siedzibie Instytutu. W dniach 23 października – 7 grudnia produkty i usługi zakwalifikowane do finału konkursu prezentowane będą na wystawie.

 Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 10 lat ago

  Taki Wzór jaki Laur. Dla informacji mechanizm przyznawania wyróżnień Dobry Wzór jest podobny jak Laur Konsumenta albo seria innych „pseudo-pro-konsumenckich” konkursów.
  Polega on na tym, że bardzo miły Pan informuje firmę, że konsumenci i jury zwrócili uwagę na dany produkt w danym roku. I może on zostać nominowany do takiego wyróżnienia. Wiąże się to jednak z opłatą ok 6tys. zł (chociaż to pewnie akurat zależy) i wtedy już jesteśmy blisko grona laureatów.
  Niestety nie wniesienie opłaty powoduje że zabawa w laury się kończy i tutaj też kończy się obiektywizm jury.
  Także naczyniom na pewno należą się gratulacje, ale do uzyskania laurów jeszcze niejedna faktura marketingowa.

  • comment-avatar
   Anonim 10 lat ago

   A kto będzie to sprzedawał?. Tylko kto będzie tym handlował? Chyba sam dystrybutor przez swoj sklep na Allegro. Bo wciskają wszystkim towar, ktory potem wyprzedają we własnym sklepie