HomeRynek outdoor

Sieć Decathlon rośnie w siłę

Oxylane, firma kontrolująca Decathlon – największą na świecie sieć ze sprzętem sportowym – ogłosiła wzrost sprzedaży o 6,1 procent w 2013 r. do 7,4 mld euro w porównaniu z poprzednim rokiem. W 2012 roku francuska firma zwiększyła swoje obroty o 7,2 proc. 

W dwóch ostatnich latach liczba placówek sieci zwiększyła się o 1,3 procent, licząc także ubiegłoroczne wkroczenie na rynek bułgarski. Otwarto kolejne 74 sklepy. Obecnie sieć działa w ponad 20 krajach.

Pod względem sprzedaży, 41,8 procent działalności firmy jest osiągana na rynku francuskim, reszta na arenie międzynarodowej. We Francji Decathlon posiada 258 sklepów (3 nowe otwarto w ubiegłym roku), 100 placówek działa w Hiszpanii (2 nowo otarte sklepy), 89 we Włoszech (4 nowe sklepy).

Sieć Decathlon zawitała do Polski w 2001 roku, kiedy to w Warszawie Targówek został otwarty pierwszy sklep. Obecnie sieć posiada 33 sklepy w Polsce, zlokalizowane na terenie 12 województw. W 2013 roku otwarto cztery nowe placówki: w Poznaniu, Płocku, Szczecinie i Katowicach.

 Źródło: ISPO NewsBLOG

KOMENTARZE

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Anonim 10 lat ago

  Polacy swój rozum mają (?). Czym tu się chwalić?
  Trzeba raczej płakać, że kolejna nierodzima gigantgyczna firma żywi się naszymi pieniędzmi. Taka sieć zabija małe dobre sklepy, większe zresztą też.
  Real, Decathlon, Auchan…. kurde!
  Po co mam to?

  • comment-avatar
   Anonim 10 lat ago

   witaj w normalnym swiecie…. … zachodnia europa i polnocna ameryka przeszly to 50 lat temu i zadne placze nad ratunkiem dla malych sklepikarzy nie pomogly. przyznaj sie, sam idziesz na latwizne zakupow i tanioche, jak kazdy inny.

  • comment-avatar
   Anonim 10 lat ago

   co?. trzeba płakać, że można kupić sprzęt? że są miejsca pracy? że są płacone podatki? że mają robotę podwykonawcy?

   jak sobie wyobrażasz, że można powiedzieć firmom zagranicznym, że nie mogą się tu otwierać, bo są niepolskie? czy takie same warunki stawiałbyś firmom polskim otwierającym się na rynki w innych krajach?

   tyle pytań sobie mogłeś postawić, zanim napisałeś swój post.

  • comment-avatar
   Anonim 9 lat ago

   real? . przecież real’i już nie ma jeszcze wiszą szyldy ale już wszystko idzie przez Auchan