HomeNowości z rynku

Wiosenna inspiracja Patagonią – kolekcja Torrentshell

Piękna dzika przyroda, lodowce i strzeliste szczyty – dla wszystkich, którzy kochają przebywanie na łonie natury, istnieje marka Patagonia, której nazwa została zainspirowana krajobrazem południowego krańca kontynentu amerykańskiego. Jej właściciel, wspinacz i surfer, Yvon Chouinard, za cel stawia sobie tworzenie wysokiej jakości produktów przy minimalnym obciążeniu dla środowiska naturalnego.

W Polsce odzież Patagonii jest obecna od dwóch lat. Szczególną popularnością cieszy się kolekcja Torrentshell, której najbardziej lubiane cechy to: dopasowany krój, wzmocnienia w newralgicznych miejscach, niska waga, wydajne membrany oraz dopracowane szczegóły techniczne. Kolekcja Torrentshell jest doskonałą propozycją dla amatorów długich spacerów, turystów, wspinaczy i alpinistów.

Na wiosenne ambitne aktywności szczególnie polecamy:

Patagonia Torrentshell Jacket

Uniwersalna kurtka z 2,5-warstwową membraną H2No® Performance Standard. Lekka i wygodna, idealnie nadaje się na jednodniowe trekkingi, jak również na wielodniowe wypady górskie.

Patagonia, Torrentshell JacketPatagonia, Torrentshell Jacket

Chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kurtka wyposażona jest w 2,5-warstwową membranę o wysokich parametrach, a przy tym jest niewielka po spakowaniu (zwija się ją do jednej z 2 zewnętrznych kieszeni, wyposażonych dodatkowo w karabinek). Kompatybilny z kurtką kaptur posiada laminowany daszek i możliwość zrolowania go i schowania w kołnierzu. Centralny zamek został zabezpieczony zewnętrzną i wewnętrzną listwą, chroniącą przed wiatrem i wodą. Zamki pod pachami, pełniące rolę wentylacji, chronione są klapą oraz zostały dodatkowo pokryte DWR. Kołnierz od wewnętrznej strony wyścielony jest mikropolarem, a mankiety przy rękawach zakończone rzepami. Dla idealnego dopasowania kurtki dół wyposażony jest w regulowany ściągacz.

Szczegóły:

– 2,5-warstwowa membrana H2No® Performance Standard ze wzmocnioną odpornością na wilgoć;

– regulowany w 2 płaszczyznach kaptur, wyposażony w laminowany daszek z możliwością zwinięcia i schowania w kołnierzu;

– wnętrze kołnierza wyścielone mikropolarem zwiększającym komfort użytkowania;

– centralny zamek chroniony wewnętrzną i zewnętrzną listwą;

– mankiety wyposażone w rzepy;

– ulepszony krój dla lepszego dopasowania do sylwetki;

– możliwość spakowania kurtki do jednej z dwóch kieszeni bocznych;

– waga: 345 g.

Patagonia Torrentshell Plus Jacket

Kurtka Torrentshell Plus jest zewnętrzną, wodoodporną i bardzo dobrze oddychającą kurtką z membraną H2No® Performance Standard. W kurtce zastosowano odporne na przetarcia panele na ramionach i wzdłuż talii zapewniające trwałość nawet podczas najbardziej intensywnych aktywności. Kurtka została zaprojektowana z myślą o wszystkich, którzy lubią wędrówki z plecakiem dzięki zastosowaniu wzmocnień, chroniących kurtkę w newralgicznych miejscach przy wysokim obciążeniu.

Patagonia, Torrentshell Plus JacketPatagonia, Torrentshell Plus Jacket

Kurtka posiada kaptur regulowany w dwóch płaszczyznach, z usztywnionym daszkiem i możliwością schowania do kołnierza. Centralny zamek jest laminowany i zabezpieczony listwą od wewnątrz. Dwie kieszenie boczne posiadają zamki zabezpieczone Deluge® DWR. Mankiety zapinane na rzepy, ściśle przylegają, co podnosi komfort użytkowania kurtki.

Szczegóły:

– 2,5-warstwowa, wodoodporna i wiatroszczelna membrana H2No® Performance Standard;

– panele boczne i ramiona dodatkowo wzmacniane są materiałem wysoce odpornym na ścieranie;

– kaptur regulowany w 2 płaszczyznach z laminowanym daszkiem i możliwością schowania w kołnierzu;

– kołnierz od wewnątrz wyścielony mikropolarem w celu zwiększenia komfortu użytkowania;

– bryzgoszczelny zamek główny, dodatkowo chroniony listwą od wewnątrz;

– wzmocnione i obszyte dwie kieszenie boczne, z zamkami powleczonymi Deluge® DWR;

– kieszeń boczna stanowi jednocześnie woreczek do spakowania kurtki;

– wentylowane panele pod pachami, zapinane na wzmocniony zamek pokryty Deluge® DWR;

– mankiety wyposażone w rzepy;

– waga: 337 g.

Patagonia Torrentshell Stretch Jacket

Wodoodporna i oddychająca kurtka z 2,5-warstwową membraną H2No® Performance Standard, która jest jednocześnie bardzo wytrzymała oraz wygodna, ze względu na elastyczne wstawki pod pachami i wzdłuż ramion, które poprawiają swobodę ruchów. Torrentshell Stretch Jacket to najbardziej zaawansowana kurtka w kolekcji Torrentshell. 

Patagonia, Torrentshell Stretch JacketPatagonia, Torrentshell Stretch Jacket

Posiada kompatybilny z kaskiem kaptur z laminowanym daszkiem z możliwością zrolowania do kołnierza. Wszystkie zamki, w tym centralny pod pachami oraz we wszystkich kieszeniach, są laminowane i wodoodporne oraz pokryte Deluge® DWR. Dla lepszego komfortu użytkowania kołnierz wykończony jest mikropolarem, mankiety ściśle zapinane na rzep oraz ściągacze w newralgicznych miejscach.

Szczegóły:

– 2,5-warstwowa, wodoodporna i oddychająca membrana H2No® Performance Standard, połączona z Nylonem Ripstop;

– elastyczne panele na ramionach i wzdłuż talii w celu zapewnienia lepszego komfortu ruchów;

– regulowany w 2 płaszczyznach, kompatybilny z kaskiem kaptur, wyposażony w laminowany daszek i ściągacze, z możliwością schowania w kołnierzu;

– kołnierz wyścielony mikropolarem w celu zapewnienia lepszego komfortu użytkowania;

– wentylacja pod pachami;

– zamek centralny bryzgoszczelny, od wewnątrz chroniony listwą;

– 2 kieszenie boczne i jedna kieszeń piersiowa typu „napoleonka” wyposażone w zamki bryzgoszczelne i schowki zabezpieczające przed wnikaniem wody;

– mankiety zakończone rzepami i ściągaczami;

– cała kurtka podatkowo pokryta Deluge® DWR (Durable Water Repellent).

Yvon Chouinard wierzy, że odzież musi być równie niezawodna jak sprzęt wspinaczkowy: alpinista nie może marznąć podczas biwaku w ścianie, a podczas upałów musi mieć komfort termiczny. Kolekcja Torrentshell została stworzona, mając na uwadze tę zasadę. Podobnie jak cała odzież Patagonii wyróżnia się wzornictwem oraz doskonałą jakością. Produkty Patagonii dostępne są w najlepszych sklepach outdoorowych.

Dystrybucja w Polsce: RavenOutdoor, Kraków 

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 10 lat ago

    :). Kurtki baardzo fajne ale mały błąd : kurtka zwija się do kieszeni ale żadnych karabinków tam nie ma:)to dla tych dociekliwych