HomeRynek outdoor

Targi OutDoor 2014 startują już 10 lipca

Do 21. edycji biznesowego szczytu dla outdooru, czyli targów OutDoor we Friedrichshafen pozostało już niewiele czasu. Od czwartku 10 lipca do niedzieli 13 lipca nad Jeziorem Bodeńskim kolejny raz blisko tysiąc wystawców spotka się z ponad dwudziestoma tysiącami gości. 

Ubiegłoroczną, jubileuszową edycją targów OutDoor odwiedziło 21 465 branżowych gości z 91 krajów. Na przestrzeni 85 000 m2 z najnowszymi produktami zaprezentowało się 913 wystawców z 42 krajów. Liczby te świadczą o tym, że targi OutDoor są najważniejszą letnią imprezą branży outdoorowej. Nie inaczej będzie także w tym roku.

Targi to jednak nie tylko stoiska marek, tysiące nowych produktów oraz spotkania biznesowe, ale również wypełniony po brzegi program wydarzeń towarzyszących. 

OutDoor Industry Award

W czwartek 10 lipca poznamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu OutDoor Industry Award. Jak zapewniają organizatorzy konkursy, zwycięskie produkty stanowią synonim innowacyjności i funkcjonalności w połączeniu z wyróżniającym się wzornictwem, ekologicznością i doskonałą jakością.

European Outdoor Group (EOG) oraz Targi Messe Friedrichshafen wprowadzili w tym roku szereg istotnych zmian organizacyjnych. Po raz pierwszy zaproszono do współpracy German Designer Club, którego zadaniem jest usprawnienie pracy panelu eksperckiego jury. German Designer Club jest organizacją zajmującą się doskonaleniem jakości projektowania i wzornictwa, posiadającą wieloletnie doświadczenie w organizowaniu uznanych nagród Good Design. 

Zwycięzcy Gold Award w konkursie OutDoor Industry Award 2013Zwycięzcy Gold Award w konkursie OutDoor Industry Award 2013

Producenci mogli zgłaszać swoje produkty do 6 czerwca w kilku kategoriach: Odzież/Obuwie, Plecaki/Torby/Bagaż podróżny, Sprzęt wspinaczkowy, Sprzęt kempingowy, Śpiwory/Karimaty, Sporty wodne, Akcesoria Produkty o wysokiej wartości ekologicznej i przestrzegające zasad zrównoważonego rozwoju oraz Innowacje materiałowe.

W dniach 24−25 czerwca 2014 roku panel sześciu ekspertów zadecydował w sprawie przyznania nagród. Branża outdoorowa pozna zwycięzców 10 lipca 2014 roku po godzinie 17:30, podczas oficjalnej gali wręczenia nagród Awards Ceremony w trakcie OutDoor Show. Dodatkowo podczas tej ceremonii zostaną ogłoszeni zwycięzcy najcenniejszej kategorii nagród Gold Award. Produkty nagrodzone tytułami OutDoor Industry Award będą także zebrane na specjalnej wystawie we Wschodnim Foyer.

Konferencje i panele

Tradycyjnie targi OutDoor to również liczne konferencje i panele dyskusyjne, podczas których poruszane są kwestie aktualnych zjawisk w branży outdoorowej oraz wyzwania przyszłości. Wykłady i spotkania z branżowymi specjalistami będą odbywać się od czwartku do niedzieli. 

Konferencje na OutDoor 2013 (fot. Messe Friedrichshafen)Konferencje na OutDoor 2013 (fot. Messe Friedrichshafen)

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. selektywna dystrybucja, kolory i trendy w odzieży na sezon letni w 2016 roku, potrzeby i określenie grupy docelowej w przypadku hikingu, poprawa warunków pracy w łańcuchu dostaw, bieżące informacje dotyczące rynku chińskiego, przyszłość handlu detalicznego, marketing internetowy, zagadnienia zrównoważonego rozwoju czy kwestia miejsca produkcji sprzętu outdoorowego w przyszłości. 

OutDoor Trend Show i sport

Każdego dnia targów o godz. 11:00, 14:00 oraz 16:00/16:30 w hali A2 będą miały miejsce pokazy w ramach OutDoor Trend Show. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się szczegółów na temat kolorów, wzorów, tkanin i krojów obowiązujących w przyszłym sezonie. Prezentacja, przygotowana na podstawie konsultacji z wystawcami, dziennikarzami i specjalistami z branży modowej oraz outdoorowej, będzie miała nowoczesną formę; zainteresowani otrzymają także broszury na temat nowych trendów. Cel – jeszcze lepiej przygotować przedstawicieli sklepów i dystrybutorów do zamówień na kolejny sezon. Więcej informacji TUTAJ.

OutDoor 2013 (fot. Messe Friedrichshafen)OutDoor 2013 (fot. Messe Friedrichshafen)

Hala A2 to także przestrzeń dla zmagań sportowych. W piątek i sobotę na ścianie wspinaczkowej odbędą się zawody w ramach mistrzostw Deutsche Meisterschaft Bouldern 2014. Każdego dnia ściana będzie także otwarta dla wszystkich fanów boulderingu. W niedzielę o godzinie 12:00 odbędą się finały zawodów High Jump Contest. 

Natomiast przestrzeń Foyer West będzie zarezerwowana dla sportów wodnych, które w tym roku mają być jeszcze mocniej reprezentowane w ramach targów. Nie zabraknie także widowiskowych pokazów slackline i wydarzeń w parku linowym. 

Wystawa prezentująca świat namiotów

Szczegółowy przegląd najnowszych trendów na rynku namiotów zostanie zaprezentowany przez międzynarodowych producentów w miasteczku OutDoor Tent City (Rothaus Hala A1, Hala A2 oraz otwarty teren West Open Air Grounds) – jest to wystawa wyjątkowa pod względem jej rozmiarów (10 tys. m2), formy oraz przejrzystości prezentacji.

OutDoor Party

W sobotę 12 lipca pod gołym niebem odbędzie się impreza OutDoor Party, sponsorowana przez markę Polartec we współpracy z EOCA European Outdoor Conservation Association. Impreza będzie zlokalizowana na terenie Open Air Grounds West oraz Foyer West, gdzie uczestnicy będą mogli bawić się przy muzyce „na żywo”. Start o godzinie 18:30.

Bilet wstępu za 15 euro uprawnia do otrzymania koszulki imprezowej, dowolnej ilości jedzenia i 4 drinków. Autobus będzie rozwoził gości po hotelach od 12:30 w nocy. Koszulki i bilety dostępne są w punktach umieszczonych w Foyer West i East. 

Godziny otwarcia

Targi OutDoor 2014 będą otwarte od czwartku 11 lipca do niedzieli 14 lipca jedynie dla gości branżowych (czwartek–sobota 9:00–18:00, niedziela 9:00–17:00). 

Bilety na targi OutDoor 2014

Przedsprzedaż biletów dla odwiedzających:

  • 1 dzień – 16 euro
  • karnet na 2 dni – 26 euro
  • karnet na 3 dni – 33 euro
  • karnet na 4 dni – 38 euro

Sprzedaż w dniu rozpoczęcia targów:

  • 1 dzień – 29 euro
  • karnet na 2 dni – 41 euro
  • karnet na 3 dni – 51 euro
  • karnet na 4 dni – 59 euro
Wszelkie istotne informacje na temat OutDoor, włączając w to listy wystawców, wydarzenia, wskazówki jak dotrzeć na tereny wystawowe, są dostępne do ściągnięcia za darmo z: www.outdoor-show.com.

Źródło: Messe Friedrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0