HomeNowości z rynku

Potrójny sukces produktów Salewy

Co roku na targach OutDoor we Friedrichshafen, najbardziej innowacyjne produkty wyróżniane zostają nagrodą OutDoor Industry Award. By wybrać zwycięzców, panel jurorów składający się z ekspertów branży ocenia stopień innowacyjności kilkuset produktów zgłoszonych w ośmiu kategoriach. Po sukcesach w latach 2012 i 2013, również latem 2014 SALEWA zdobyła trzy prestiżowe nagrody, tym razem w kategoriach Obuwie, Produkty Przyjazne Środowisku i Sprzęt Wspinaczkowy. 

Wieloletnie doświadczenie zbierane w górach i na wyprawach, ścisła współpraca z międzynarodowymi stowarzyszeniami przewodników górskich i instruktorów sportów górskich oraz nieustające dążenie do osiągnięcia doskonałości w tworzeniu produktów to główne współrzędne nadające kierunek działaniom SALEWA. Sezon lato 2015 to nie tylko nowe modele, ale również nowe logo pochodzącego z Południowego Tyrolu eksperta w dziedzinie sportów górskich, które zaprezentowane zostały na targach OutDoor w niemieckim Friedrichshafen. Dodatkowo, marka nagrodzona została trzema wyróżnieniami za najbardziej innowacyjny produkt, w tym jednym złotym.

Drugi rok z rzędu SALEWA otrzymała trzy nagrody od jurorów wiodących targów branży outdoorowej. Biorąc pod uwagę, że na tegorocznej imprezie miała miejsce również premiera naszego nowego logo, wyróżnienia te są dla nas szczególnie ważne – podkreślają one nasze zdecydowane działania w celu odświeżania wizerunku marki oraz to, że od wielu lat jesteśmy liderami w innowacyjnym podejściu do tworzenia produktów. Cieszy mnie zwłaszcza fakt, że oprócz dwóch typowo produktowych wyróżnień, nagrodzeni zostaliśmy również w kategorii technologii wspomagających zrównoważony rozwój. Wspaniale jest widzieć, że nasze wysiłki i zaangażowanie na tym polu zyskują uznanie… a to działa bardzo motywująco na całą firmę – komentował sukces Heiner Oberrauch, prezes grupy SALEWA-Oberalp.

A oto nagrodzone produkty: 

Złoty Zwycięzca w kategorii Obuwie – Speed Ascent 

Salewa, buty Speed AscentSalewa, buty Speed Ascent

Jest szybkość, która przeraża i taka, której możesz zaufać. Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu uzyskanemu poprzez zastosowanie systemu sznurowania na bazie podwójnego rzędu oczek i nachodzącego języka, tej szybkości możesz powierzyć swoje życie… i pójść o krok dalej dzięki wyjątkowym technologiom SALEWA Take-Off, nadającej palcom uniesioną pozycję oraz VIBRAM® Rollingait System, czyli kołyskowemu profilowi podeszwy pozwalającemu na szybszy i bezpieczniejszy ruch pięta-palce. Ze Speed Ascent ciągle będziesz mieć apetyt na więcej. Zaufaj nam.

Zwycięzca w kategorii Produkty Przyjazne Środowisku – Eco Down Sleeping Bag Strategy

Strategia SALEWA Eco Down zakłada produkowanie śpiworów z materiałów wspomagających zrównoważony rozwój. Holistyczne podejście do produktów przyjaznych środowisku rozpoczyna się od przetwarzania starych śpiworów. Punktem wyjściowym procesu są nasze własne sklepy w Niemczech i Włoszech mające za zadanie zbieranie starych śpiworów i dostarczanie ich do naszego partnera, który oddziela i dezynfekuje wypełnienia puchowe.

Salewa, Eco Down Sleeping Bag StrategySalewa, Eco Down Sleeping Bag Strategy

Następnym krokiem jest rozszerzenie strategii na inne kraje i nadanie jej wymiaru międzynarodowego poprzez wprowadzenie systemu w szczególności w sklepach naszych partnerów. W Europie, puch również będzie wyjaławiany, poddawany antybakteryjnej obróbce srebrem oraz sortowany. Następnie, wypełnienie zostanie zintegrowane z nowymi śpiworami, wykonanymi, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, z przetworzonego poliestru z certyfikatem bluesign®. Recyklingowi poddane zostaną nawet zamki śpiworów. W celu utrzymania emisji CO2 na jak najniższym poziomie, cały proces produkcji odbywać się będzie w Europie.

Zwycięzca w kategorii Sprzęt Wspinaczkowy – Quick Screw

Już w 1964 roku SALEWA zrewolucjonizowała wspinanie lodowi dzięki opracowaniu kultowej już śruby lodowej. Wraz z modelem Quick Screw (postępowanie patentowe w toku) SALEWA po raz kolejny stworzyła innowacyjne rozwiązanie, ustanawiając nowe standardy, zarówno jeśli chodzi o łatwość użytkowania, jak i skuteczność i bezpieczeństwo. Unikalna kombinacja praktycznych rozwiązań sprawia, że śruba jest doskonałym kompanem wszystkich ambitnych alpinistów i wspinaczy lodowych. Jej niezawodność potwierdzą m.in. sportowcy z międzynarodowego temu SALEWA alpineXtrem Team.

Salewa, śruby lodowe QuickscrewSalewa, śruby lodowe Quickscrew

  • BEZPIECZEŃSTWO – Dzięki kompaktowej budowie, śruba pozwala na idealne osadzenie w nawet najwęższych otworach. Zintegrowana ochrona ostrych zębów zapobiega urazom oraz uszkodzeniom odzieży, a przy tym można ją łatwo zdjąć za pomocą jednej ręki i w nawet najgrubszej rękawicy.
  • ERGONOMIA – Ergonomiczny uchwyt pozwala na płynny ruch dłoni podczas osadzania, a rozkładana korbka przyspiesza całą operację.
  • LEKKOŚĆ – Ekspres, karabinek i mocowanie dla łatwego transportu w jednym. Nasza nowa śruba lodowa jest ergonomiczna w obsłudze przy zachowaniu najniższej możliwej wagi, a jednocześnie pozostaje maksymalnie bezpieczna.
  • SZYBKOŚĆ – Inteligentne rozwiązanie umożliwia łatwe i efektywne osadzanie śruby, co pozwala zaoszczędzić energię na to, co najważniejsze – wspinanie lodowe.

 Monika Młodecka

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 10 lat ago

    Butyjana.pl. Widać że model jest konkret a jak te buty wyglądają cenowo ?