HomeNowości z rynku

Przeglądy Środków Ochrony Indywidualnej marki Climbing Technology

Ogólnie rozumiane prace wysokościowe są zajęciem niebezpiecznym i bardzo wymagającym, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ryzyko powstawania wypadków jest dość duże, a ich konsekwencje nieraz bardzo poważne. Dlatego pracownik wysokościowy, przechodząc odpowiednie szkolenia i badania oraz nabywając niezbędne doświadczenie praktyczne, uodparnia się na to trudne i niebezpieczne środowisko pracy.

Znajomość sprzętu, umiejętność posługiwania się nim oraz kontrola indywidualna przed i w trakcie każdorazowego użycia są podstawą bezpieczeństwa. Niezbędne są również, wymagane na podstawie normy EN 365, przeglądy okresowe. Co 12 miesięcy każdy element wyposażenia pracownika będący Środkiem Ochrony Indywidualnej powinien zostać poddany kontroli wykonanej przez właściwego dla danej marki inspektora, autoryzowanego przez Producenta.

W skład ŚOI wchodzi wiele elementów takich jak: szelki bezpieczeństwa, lonże z absorberem oraz linki pozycjonujące, łączniki i zatrzaśniki, przyrządy (asekuracyjne, zjazdowe oraz zaciskowe), hełmy ochronne, a także liny.

Firma Snap Outdoor Sp. z o.o. jako wyłączny dystrybutor sprzętu Climbing Technology w Polsce posiada uprawnienia niezbędne do wykonywania przeglądów okresowych Środków Ochrony Indywidualnej.

Cennik przeglądów sprzętu oferowanych przez Snap Outdoor dostępny jest na stronach firmy: www.climbingtechnology.pl/przeglady-sprzetu.

Każdy przedsiębiorca wykorzystujący w swojej działalności ŚOI jest prawnie zobowiązany do wykonywania okresowych przeglądów sprzętu, minimum co 12 miesięcy.

Informacja firmy SNAP Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0