HomeRynek outdoor

Poznań Sport Fair odpowiedzią na rosnące zainteresowanie sportem

Jazda na rowerze, pływanie i bieganie to trzy najpopularniejsze dyscypliny sportowe uprawiane przez Polaków. Statystyki pokazują również, że systematycznie wzrasta liczba osób startujących w różnego rodzaju zawodach.

Jak wynika z badań Centrum Badania Opinii Społecznej, z jednośladu korzysta 51 proc. naszych rodaków, pływanie to domena 28 proc. naszego społeczeństwa, natomiast co piąty Polak deklaruje bieganie i jogging jako swoją ulubioną i uprawianą dyscyplinę sportu. Posiadając taką wiedzę, naturalną koleją rzeczy staje się zorganizowanie wydarzenia, dzięki któremu w jednym czasie i miejscu będzie można zobaczyć ofertę największych firm i producentów oferujących bogaty asortyment sportowy.

POZNAŃ SPORT FAIR 2012 (fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie)POZNAŃ SPORT FAIR 2012 (fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie)

Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematyką sportu są organizowane już po raz trzeci przez Międzynarodowe Targi Poznańskie Targi Sportowe POZNAŃ SPORT FAIR, które odbędą się w dniach 10-12 października 2014 r. Od samego początku towarzyszą one jednej z największych Polskich imprez biegowych, jakim jest Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Jak co roku Start i Meta maratonu przebiega przez tereny MTP, co czyni Targi Sportowe doskonałym jego uzupełnieniem. Od pierwszej edycji organizatorzy współpracują również z Poznańskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji co sprawia, że pozycja POZNAŃ SPORT FAIR jest coraz silniejsza i pozytywnie wpływa na rozwój branży sportowej.

Miniona edycja PSF to ponad 60 wystawców. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku drużyna POZNAŃ SPORT FAIR znacznie się powiększy. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie można obejrzeć, a także zakupić odzież biegową, książki poświęcone tematyce sportu, odżywki i suplementy diety oraz rowery. W tym roku zakres prezentowanej oferty został poszerzony o akcesoria innych dyscyplin sportowych, gdyż jak pokazało ubiegłoroczne wydarzenie, PSF odwiedziła rzesza pasjonatów sportów, nie tylko biegowych.

Na gości będą czekać także producenci oferujący sprzęt i odzież do sportów zespołowych, rakietowych, outdoorowych, indoorowych, zimowych i wielu innych. Ponadto Targi to czas i miejsce spotkań z osobami, które o sporcie wiedzą prawie wszystko. Podpowiedzą między innymi jaką dietę stosować, jak opracować odpowiedni dla swoich możliwości plan treningowy i jaki klub sportowy wybrać. PSF to również atrakcje dla najmłodszych: gry, zabawy i zdrowa sportowa rywalizacja.

Dodatkową atrakcją będą również warsztaty przygotowane przez przedstawicieli trzech największych poznańskich uczelni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Poznańskiej z zakresu szeroko pojętego marketingu sportowego, funkcjonalności stron internetowych i wsparciu sprzedaży.

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia POZNAŃ SPORT FAIR i czynnego dopingowania maratończyków. 

Nie przegap!

Wstęp na Poznań Sport Fair jest wolny.

 Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0