HomeImprezy outdoor

Rekordowe wyniki na Letnim Biegu Piastów i finał cyklu Salomon S-LAB

Pod znakiem rekordów trasy stał tegoroczny Letni Bieg Piastów. Zwycięzcy na obu dystansach znacznie poprawili rezultaty uzyskane w zeszłym roku. W Jakuszyckiej Dziesiątce (10,7 km) triumfowali Dariusz Kruczkowski i Dominika Jarosz (oboje TS Regle Szklarska Poręba), a na trasie półmaratonu najlepsi byli Piotr Holly (Wałbrzych) oraz Natalia Grzebisz (Siedlce).

Zacznijmy od Półmaratonu Górskiego (21 km), który był jednocześnie finałem cyklu biegów górskich Salomon S-LAB. Wśród panów pierwsze miejsce, podobnie, jak przed rokiem zajął Piotr Holly. Wałbrzyszanin zakończył bieg efektownym podskokiem. Miał pewne prawo się cieszyć, nie dość, że zostawił w tyle rywali, z drugim na mecie Miłoszem Szcześniewskim wygrał o 37 sekund – to jeszcze znacznie poprawił swój czas z ubiegłego roku. W 2013 Holly wygrywając Letni Bieg Piastów miał czas 1.24,17, teraz był szybszy o równe 5 minut!

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Świetnym występem cieszyła się najlepsza wśród pań – Natalia Grzebisz z Siedlec. Nie dość, że pokonała murowaną faworytkę, ostateczną zwyciężczynię serii Salomon S-LAB Ewę Majer, to jeszcze dokonała rzeczy niebywałej, wygrała w tym roku w Biegu Piastów wszystko co było do wygrania. Natalia Grzebisz, na co dzień biegaczka narciarska, triumfowała w tym roku na trzech dystansach zimowego Biegu Piastów, a dziś okazała się najlepsza w Letnim BP. Gratulujemy!

Na Jakuszyckiej Dziesiątce (10,7 km) dominowali przedstawiciele Dolnego Śląska, a dokładnie miejscowego klubu TS Regle Szklarska Poręba. Wśród panów najlepszy był powracający do dużego biegania, trener TS Regle – Dariusz Kruczkowski, który osiągnął o ponad 4 minuty szybszy czas, niż zwycięzca rok temu. Wśród pań wygrała jego zawodniczka – Dominika Jarosz. Dominika była najlepsza także rok temu, ale w tą sobotę poprawiła się aż o dwie minuty. 

Bieganie górskie to prawdziwa magia. Każdy bieg to nowe odkrycia, wielka frajda – mówił na mecie Dariusz Kruczkowski. – Polana Jakuszycka i Szklarska Poręba to mekka biegaczy. Przyjeżdżają tu zawodnicy nie tylko z Polski. Do tego mamy tu fantastyczne trasy. Dla każdego coś dobrego. Nic tylko biegać – dodał zwycięzca Jakuszyckiej Dziesiątki.

Ostatecznie na obu dystansach do mety dobiegło łącznie 576 osób. Do tego ponad setka zawodniczek i zawodników wzięła udział w biegach dzieci, kilkadziesiąt kolejnych w zawodach letniego biathlonu na laserowej strzelnicy, a 24 osoby w II Jakuszyckich Sprintach na rolkach terenowych.

Do cyklu biegów górskich Salomon S-LAB kwalifikowały się trzy imprezy i pięć różnych biegów: Maraton Gór Stołowych, Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (w nim Złoty Półmaraton, Złoty Maraton i Bieg 7 Szczytów) oraz Letni Bieg Piastów (Półmaraton). Więcej o cyklu na www.trailrunning.pl 

Klasyfikacja generalna cyklu Salomon S-LAB (czołówka)

Kobiety

 1. Ewa Majer 
 2. Natalia Tomasiak 
 3. Olga Łyjak 
 4. Agnieszka Malik
 5. Agnieszka Fogiel-Pawłowska
 6. Kinga Pachura 

Mężczyźni

 1. Robert Faron
 2. Sławek Łabuziński 
 3. Krzysztof Pogorzelski 
 4. Artur Jabłoński 
 5. Miłosz Szcześniewski 
 6. Janusz Majer

Wyniki LETNIEGO BIEGU PIASTÓW

Jakuszycka Dziesiątka

Mężczyźni:

 1. Dariusz Kruczkowski (TS Regle Szklarska Poręba) – 39.20 min
 2.  Nataniel Swat (RMD Montrail Team) -40.32
 3. Andrzej Sitnik (Leśnica) – 42.34

Kobiety:

 1. Dominika Jarosz (TS Regle) – 48.19,
 2. Katarzyna Świeca (Centrum Narciarstwa Biegowego Pod Kopą) – 51.55,
 3. Beata Nowok (nabigowkach.pl) – 52.55. 

Półmaraton

Mężczyźni:

 1. Piotr Holly (TS Regle) – 1:19.17
 2. Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto Team) – 1:19.54
 3. Robert Faron (Norafsport UKS Watra Kamienica) – 1:23.5 

Kobiety

 1. Natalia Grzebisz (Siedlce) – 1:36.53
 2. Ewa Majer (Norafsport Dobczyce) – 1:37.14
 3. Natalia Tomasiak (Kraków) – 1:38.42

Tomasz Hucał

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0