HomeRynek outdoor

EVOLV zmienia strukturę w Polsce i na świecie

Wraz z rozpoczynającym się sezonem jesienno-zimowym dotychczasowe portfolio marek firmy CRAG SPORT zostanie wzbogacone o kolejną kultową amerykańską markę Evolv. Dzięki tej zmianie krakowska firma będzie mogła zaproponować swoim klientom kompleksową ofertę związaną z szeroko rozumianą działalnością górską: sprzęt wspinaczkowy, plecaki, liny oraz buty wspinaczkowe.

Wszystkie dystrybuowane przez CRAG SPORT marki (Black Diamond, Sterling Ropes, Gregory Packs, Diamir) łączy przede wszystkim najwyższa jakość produktów oraz dbałość o szczegóły wykonania. Z wyjątkiem pochodzącej ze Szwajcarii marki Diamir, pozostałe: Evolv, Black Diamond, Sterling Ropes, Gregory Packs – łączy wspólny amerykański rodowód.

Evolv zmienia również struktury globalnie; z dniem 06.08.14 marka stała się własnością BRS Outdoor Holdings (koncern działający w branży odzieżowej). W dalszym ciągu udziałowcem oraz głównym konsultantem firmy pozostanie Chris Sharma, który w nowych strukturach będzie miał jeszcze większy wpływ na kierunek i rozwój marki. Nowy inwestor BRS Outdoor zapewnia, że produkty opatrzone marką Evolv nadal będą wyróżniały się unikalnym stylem oraz dbałością o szczegóły techniczne.

Evolv to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek wspinaczkowych na świecie. Firma w ciągu dekady stała się drugim co do wielkości producentem butów wspinaczkowy w USA. Buty Evolv uznawane są za jedne z najwygodniejszych i najbardziej precyzyjnych na rynku. Swoje atrybuty zawdzięczają licznym technologiom i rozwiązaniom m.in. guma TRAX® (sprzedawana na licencji również innym producentom), system wkładek wewnętrznych i zewnętrznych E-POW, wyprofilowanie przedniej części buta typu LOVE BUMP/KNUCKLE BOX, wzmocnienie czubka buta VTR i inne. 

Aktualna kolekcja firmy składa się z ponad 20 modeli podzielonych na trzy kategorie.

Linia ULTRA PERFORMANCE – to najbardziej precyzyjne modele przeznaczone dla zaawansowanych wspinaczy – zaprojektowane pod czujnym okiem jednego z najlepszych wspinaczy sportowych na świecie Chrisa Sharmy. Na uwagę zasługuje tutaj wielokrotnie nagradzany model SHAMAN (Climbing Editor’s Choice, Gear Guide Editors Choice, Top Pick Outdoor Gear Lab oraz Klettern).

Linia TECHNICAL ALL-AROUND to kolekcja dedykowana również dla wspinaczy o bardzo dobrym poziomie sportowym. Buty te charakteryzują się najwyższą precyzją oraz wysokim komfortem użytkowania; nie są tak asymetryczne jak modele ULTRA PERFORMANCE. W kolekcji tej znajduje się model PONTAS, który cieszy się bardzo dobrą opinią wśród wspinaczy na całym Świecie.

Linia ALL-AROUND – przeznaczona jest dla wspinaczy początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Modele reprezentujące tą kolekcję charakteryzują się przede wszystkim wysokim komfortem i wygodą użytkowania. Posiadają płaski profil podbicia oraz lekką asymetryczność. W kolekcji tej znajdują się najpopularniejsze modele – męskie DEFY oraz damskie ELECTRY.

Informacja firmy Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0