HomeImprezy outdoor

Festiwal Górskich Motywacji – dwa dni dla miłośników gór w Lublinie

Targi Lublin S.A. w dniach 4-5 października 2014 roku zapraszają na wyjątkowe wydarzenie – Festiwal Górskich Motywacji. Festiwal Górskich Motywacji to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane na Lubelszczyźnie. Imprezę dedykujemy miłośnikom gór, podróży i aktywnej formy spędzania czasu.

W trakcie dwóch dni trwania festiwalu Lublin odwiedzą popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. W jednym miejscu zaprawieni w górskich wyprawach i wędrówkach ludzie związani z górami spotkają się z adeptami wielu różnych górskich aktywności. Festiwal będzie doskonałą przestrzenią do wymiany poglądów, wiedzy oraz umiejętności w pokonywania własnych ograniczeń.

Niezwykli Goście Festiwalu to m.in.: 

  • Piotr Pustelnik – himalaista. Jako trzeci Polak i 20. człowiek na świecie zdobył wszystkie (14) ośmiotysięczniki, tzw. Koronę Himalajów i Karakorum. W 1996 i 2007 r. został uhonorowany przez Polski Komitet Olimpijski nagrodą Fair Play za nienaganną postawę etyczną podczas wypraw wysokogórskich.
  • Karim Hayat – pakistański wspinacz, przyjaciel polskich wypraw i uczestnik wielu najważniejszych ekspedycji w góry najwyższe.
  • Aleksandra Dzik – pierwsza Polka, która dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR i tym samym uzyskała prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Przewodnik górski, narciarz, wspinacz i jak sama o sobie pisze, specjalistka od wyjazdów w góry Azji.
  • Bartosz Mejsner & Kamil Grudzień – polski zespól biegaczy górskich. Ich ostatni, wyjątkowy wyczyn to udział w zawodach UTMB w biegu wokół masywu Mont Blanc.

Budowany z niezwykłą starannością program, to nie tylko spotkanie z wyjątkowymi osobistościami, to również liczne bloki tematyczne m.in.: „zainspiruj wyprawą”, „lubelska góra doświadczeń”, „spotkania pokoleń”.

Współorganizatorem Festiwalu jest Klub Wysokogórski Lublin.

LUBLIN 4-5 PAŹDZIERNIKA 2014.

I FESTIWAL GÓRSKICH MOTYWACJI. ZAINSPIRUJ SIĘ WYPRAWĄ.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0