HomeNowości z rynku

Polkomtel i Colorovo wspierają podhalański GOPR i TOPR

Sieć komórkowa Plus od lat wspierająca służby ratownicze przekazała ratownikom podhalańskiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przenośne akumulatory Colorovo PowerBox 5000.

To małe i poręczne urządzania, dzięki którym telefony ratowników zawsze będą miały naładowane baterie i pozwolą na utrzymanie  kontaktu telefonicznego – nawet, jeśli akcja przedłuży się do kilku dni.

Ratownicy każdego dnia ryzykują swoje życie, niosąc pomoc tym, którzy na nią czekają. Aby zlokalizować zaginionych, trzeba wykorzystać nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także specjalistyczny sprzęt. Jeśli akcja ratunkowa przedłuża się i wymaga pozostania w górach nawet przez kilka dni, niesłychanie ważne jest pozostanie w stałym kontakcie z bazą.

Mobilne źródło zasilania realnie ułatwia pracę służbom ratowniczym – dzięki niemu mogą ładować urządzenia na bieżąco i bez przerwy dostawać informacje na temat lokalizacji poszukiwanego oraz komunikować się z innymi jednostkami poszukiwawczymi. Zapewnia to większą skuteczność pracy, ale też podnosi bezpieczeństwo samych ratowników.

Przekazane ratownikom przez Plusa urządzenia Colorovo PowerBox Slim 5000 wyposażone są w akumulator o pojemności 5000 mAh. Tak duża pojemność  pozwala na korzystanie z urządzenia przez 3 dni i w tym czasie na codzienne ładowanie do pełna za jego pośrednictwem  przeciętnego telefonu komórkowego. Oznacza to, że ratownicy przebywający w górach, gdzie nie ma dostępu do prądu, nie muszą obawiać się, że zabraknie im łączności. PowerBox umożliwia ładowanie każdego urządzenia, które korzysta z portu USB, dlatego jego zastosowanie nie ogranicza się jedynie do ładowania telefonów czy tabletów.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0