HomeNowości z rynku

DIAMIR VIPEC 12 by FRITSCHI – najbezpieczniejsze wiązanie typu PIN

Za oknami jesień, ale niech to nie uśpi naszej czujności. Lada moment poranek może powitać nas nowym białym krajobrazem – dobrze na tę okoliczność być już przygotowanym i wyposażonym w najlepszy sprzęt do ekstremalnego skitouringu i freeride. Ci, którzy postanowią swoje deski doprowadzić do porządku znają procedury, dla tych którzy jednak chcą sięgnąć po więcej, mamy prawdziwego fightera w segmencie lekkich wiązań typu PIN.

DIAMIR VIPEC 12, FRITSCHIDIAMIR VIPEC 12, FRITSCHI

Po pięciu latach intensywnych prac inżynierskich, w sercu Alp Berneńskich – Reichenbach zespół 50 specjalistów może oficjalnie przedstawić długo oczekiwane dzieło: wiązanie VIPEC 12. W odróżnieniu do większości obecnie funkcjonujących wiązań typu PIN, wiązania VIPEC posiadają jako jedyne:

  • system bocznego bezpiecznego wypięcie z przodu wiązania – „front lateral defined safety release”
  • system wzdłużnego bezpiecznego wypięcia z przodu – „frontal defined safety release”
  • system bezpiecznego wypięcia w trakcie podejścia – „safety releasein uphill mode”
  • maksymalne przełożenie siły na nartę dzięki stabilnej części tylnej
  • certyfikowane siły wypięcia DIN od 5 do 12 z przodu i tyłu wiązania
  • najłatwiejszy system zmiany trybu ze zjazdu do podchodzenia bez konieczności wypinania buta
  • kompatybilne harszle z możliwością regulacji głębokości penetracji zmrożonego śniegu. 

Powyższe cechy, to tylko niektóre z całej gamy, jakie oferują nowe wiązania ze stajni Fritchi. Pomimo tak wielu udoskonaleń, inżynierom udało się zachować relatywnie niską wagę (470g bez ski-stoperów), co przy tych parametrach czyni szwajcarski produkt: „najlepszym wiązaniem alpejskim” dla wszystkich amatorów i profesjonalistów jazdy poza trasami. W szczególności dla osób, które przykładają znaczącą wagę do kondycji swoich stawów i wiązadeł.

DIAMIR VIPEC 12, FRITSCHIDIAMIR VIPEC 12, FRITSCHI

Kolejną, znaczącą funkcjonalnością wiązań VIPEC 12 jest stabilna część tylna wiązania, która wkręcona jest bezpośrednio do deski za pomocą śrub o szerokim rozstawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bezpośrednie przełożenie energii kinetycznej wprost na krawędź narty. Co więcej, aktywna kompensacja długości active length compensation, znacząco poprawia efektywność narty na całej długości pod butem, z zachowaniem w pełni funkcji dynamicznego wypięcia. Właściwości te niewątpliwie poprawiają wydajność narty zarówno w trakcie jazdy na stoku, jak i poza trasą, dając użytkownikowi doskonałą protekcje i bezpieczeństwo w zróżnicowanym terenie.

Niewątpliwym udogodnieniem jest możliwość zmiany pozycji SKI na WALK bez potrzeby wypinania buta z wiązania, przez naciśnięcie kijem tylnej części wiązania. Tył przesuwa się wzdłuż narty przez co pięta buta zostaje odblokowana. Tą samą metodą przełączamy wiązanie z pozycji WALK na SKI. Podciągamy czarny element wiązania, który został przez nas uprzednio wciśnięty rączką kijka – idealne rozwiązania zwłaszcza w terenie o dużej ekspozycji. Co więcej, wysokość piętki (trzy pozycje) przy podchodzeniu regulujemy również kijem, co pozwala zaoszczędzić czas i energię.

Obecna wersja wiązań została wyposażona w specjalnie zaprojektowane prowadnice, ułatwiające trafienie bolców do otworów w bucie. Dodatkowo regulacja długości PIN’a pomoże nam zniwelować problem z butami o różnych szerokościach przedniej części z otworami na PIN’y. Co ważne PIN, który można regulować został zabezpieczony śrubą kontrującą oraz drutem uniemożliwiającym jego poluzowanie.

DIAMIR VIPEC 12, FRITSCHIDIAMIR VIPEC 12, FRITSCHI

Firma Fritchi zadbała również o nowoczesny design wiązania, dając użytkownikowi możliwość dopasowania wymiennych elementów wiązania na jeden z sześciu kolorów.

Wszystkie animacje przedstawiające dokładnie funkcjonalności można obejrzeć bezpośrednio na stronie firmy Diamir http://www.diamir.com/en/product/diamir-vipec-12/.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0