HomeRynek outdoor

Nowość od Polartec: Power Wool

Polartec, dostawca najwyższej jakości tekstyliów, wprowadza na rynek nowy produkt – Polartec® Power Wool®. Stanowi on niezwykłe połączenie naturalnej wełny z syntetycznymi włóknami. Polartec® Power Wool® to opatentowana dwukomponentowa konstrukcja, która zapewnia niezrównany komfort użytkowania.

Do marek, które zdecydowały się wprowadzić do swojej oferty ubrania wykonane z Polartec® Power Wool® należą: 66º North, Athleta, Beretta, Brooks-Range, Cabela’s, Crazy Idea, Eider, Gteornik, Ibex, Kitsbow, Mammut, Millet, Mission Workshop, Mountain Force, QOR, Roeckl, Ternua, Teton Bros, Trangoworld, Under Armour and Westcomb.

Eider, bluza Wangs PullEider, bluza Wangs Pull

Polartec® Power Wool® zasadniczo różni się od standardowych połączeń naturalnej wełny i tworzyw syntetycznych dostępnych na rynku. Jego twórcom udało się osiągnąć efekt synergii – Polartec® Power Wool® to więcej, niż tylko suma tych dwóch składników. W przypadku tej najnowszej dzianiny Polartec®, wełna i włókna syntetyczne tworzą dwuwarstwową strukturę, która łączy w sobie ich unikalne właściwości. Włókna wełny zapewniają komfort termiczny, ułatwiają odprowadzenie wilgoci i chronią przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Warstwa syntetyczna sprawia, że dzianina nie odkształca się i jest niezwykle wytrzymała, hydrofobowe właściwości włókien sztucznych chronią przed wilgocią. W rezultacie ubrania z dzianiny Polartec® Power Wool® doskonale sprawdzają się w zmiennych warunkach pogodowych, zapewniając komfort użytkowania bez względu na temperaturę czy wilgoć.

Dzianiny Polartec® Power Wool® dostępne są w różnych wariantach – te wykorzystywane jako pierwsza warstwa odzieży, te w wersji stretch, które doskonale dopasowują się do ciała, czy też dzianiny posiadające opatentowaną konstrukcję splotu włókien syntetycznych. Ostatnia z nich powstała w oparciu o konstrukcję polaru Polartec® Power Dry® High Efficiency, który obecnie znany jest jako  Polartec® Power Grid®. 

Polartec® Power Wool® to nie pierwsza i nie ostatnia innowacja Polartec® na rynku dzianin. Wcześniej przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii powstał Polartec® Alpha® czy Polartec® NeoShell®. Polartec® Alpha® to pierwsza w historii oddychająca warstwa izolacyjna, a Polartec® NeoShell® to nieprzemakalny materiał cechujący się posiadający najwyższe parametry oddychalności w swojej klasie. Więcej informacji na stronie internetowej www.polartec.com, zaprojektowanej z myślą o szerokim gronie klientów Polartec®. 

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 9 lat ago

    ja. genialne
    polaczenie welny i polaru mamy w ofercie od 10 lat
    ale news z doooopy