HomeRynek outdoor

Od marca firma AMC została przedstawicielem słoweńskiej marki VERIGA

Przedsiębiorstwo Veriga zostało założone w roku 1922. Specjalizowało się w produkcji wszelkiego rodzaju łańcuchów (transportowe, kotwiczne, dla przemysłu, łańcuchy na opony samochodowe). W szczytowym okresie firma zatrudniała 1500 pracowników. W roku 1998 przedsiębiorstwo zostało przekształcone i sprywatyzowane. Aktualnie firma produkuje łańcuchy śniegowe do samochodów dostawczych, terenowych, osobowych, maszyn leśnych, ciągników itd.

Uzupełnieniem oferty, a jednocześnie akcentem outdoorowym wśród produktów marki Veriga są raczki turystyczne i podkładki przeciwpoślizgowe.

Rozwiązania VERIGA:

 

 • Najwyższej jakości materiały – zęby z hartowanej stali, ząbkowane kolce i łańcuchy ze stali nierdzewnej, o skręconych, spawanych ogniwach – zapewniają bardzo dobrą przyczepność do podłoża a jednocześnie są trwałe i mocne.
 • Mocowanie z wytrzymałej gumy silikonowej, odpornej na niskie temperatury. Dzięki elastyczności silikonu raczki są łatwe w zakładaniu, dobrze się dopasowują i stabilnie trzymają się na butach każdego rodzaju.
 • Praktyczne opakowania, odpowiednie do aktywności. Standardowo wyposażone są w szlufki na pasek i karabinek do mocowania. Etui modelu dla biegaczy jest saszetką biodrową, w której można umieścić bidon w wodą. Modele miejskie opakowane są w estetyczne niewielkie etui.
Veriga, Mount TrackVeriga, Mount Track

 

Raczki turystyczne VERIGA – modele:

 • MOUNT TRACK – topowy model przeznaczony do poruszania się w zaśnieżonym
  lub zalodzonym terenie górskim. Najbardziej „pancerne”: 13 zębów z hartowanej stali oraz łańcuch ze stali nierdzewnej to gwarancja bardzo dobrej przyczepności do podłoża.
 • ICE TRACK – klasyczne raczki przeznaczone do poruszania się w terenie zaśnieżonym
  lub zalodzonym, po drogach i ścieżkach, ale również na stromych zboczach porośniętych trawą.
 • RUN TRACK – ciekawostka dla biegaczy: raczki przeznaczone do różnych form biegania czy nordic walking’u, zapewniające stabilność podczas treningów
  w każdego rodzaju terenie zaśnieżonym lub zalodzonym. Lekkie i wygodne. Opakowane w poręczną saszetkę na pas, z kieszenią na bidon z wodą.
 • GRIP STEP – Raczki miejskie do poruszania się na zaśnieżonych i zalodzonych ulicach. Ząbkowane kolce zapewniają dobrą przyczepność. Są małe i dyskretne, pasują do każdego rodzaju butów.
 • URBAN STEP – Subtelne raczki do butów miejskich, dla wszystkich eleganckich pań
  i panów, którzy woleliby nie popsuć swego wizerunku spektakularną wywrotką na lodzie. 😉
 • CITY TRACK – Uniwersalne gumowe podkładki przeciwśnieżne z kolcami.
Veriga, Run TrackVeriga, Run Track

O tym jak przydatny w terenie bywa ten niewielki gadżet wie każdy, komu zdarzyło się walczyć o życie na prostej drodze, którą nocny przymrozek zamienił w lodowisko. Subtelne, ale solidne raczki to gwarancja nie tylko stabilnej i pewnej wędrówki po zalodzonych drogach i ścieżkach, ale przede wszystkim uniknięcia kontuzji spowodowanych poślizgnięciem się lub upadkiem.

Uwaga – raczki turystyczne nie nadają się do alpinizmu wyczynowego. 

Więcej informacji: http://beal.pl/amc/veriga/

Strona producenta: http://www.veriga-lesce.com/pl/crampons/

Informacja prasowa AMC

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0