HomeNowości z rynku

G-1000 – materiał przyszłości z historią

Świat wiatro- i wodoodpornej odzieży zdaje się być opanowany przez membrany. Poza niewątpliwymi zaletami, mają one jednak swoje ograniczenia: konieczność przemyślanego, warstwowego ubioru w tkaniny techniczne by móc w pełni wykorzystać właściwości materiału, brak możliwości „sterowania” wodoodpornością – o czym przekonuje się każdy nabywca tańszej, wierzchniej odzieży technicznej po większym deszczu czy to, jaka dana tkanina jest w dotyku.Na wszystkie te oraz wiele innych „problemów” odpowiada G-1000 – opracowana przez markę Fjällräven wszechstronna i wytrzymała tkanina, która umożliwia uprawianie ulubionych sportów w każdych, nawet w najtrudniejszych, warunkach.

Historia G-1000

Po zakończeniu szwedzkiej ekspedycji na Grenlandię w 1966 roku okazało się, że dostępna odzież turystyczna jest bardzo ograniczona. Przy użyciu specjalnie stworzonej tkaniny, która była zbyt ciężka do zastosowania w lekkich namiotach, Åke Nordin, założyciel firmy Fjällräven, uszył pierwsze sztuki odzieży. Na cześć Ekspedycji Greenland materiał został nazwany G-1000. Od początku swojego istnienia udowodnił swoje zalety w wielu wyprawach. 

Trwały uniwersalny

G-1000 składa się w 65 proc. z poliestru i 35 proc. z bawełny. Ciasny splot sprawia wzmacnia dodatkowo tkaninę. Niewątpliwą zaletą jest wszechstronność materiału, posiada bardzo dobre właściwości oddychające, jest wiatro- i wodoszczelny, chroni przed promieniowaniem słonecznym alfa i beta oraz przed ukąszeniami owadów. Jest niezwykle odporny na zużycie. Możesz cieszyć się każdą aktywnością w terenie bez ograniczeń. Nadaje się do użytku zarówno w mieście, jak i podczas najbardziej wymagających wypraw plenerowych, we wszystkich klimatach, latem i zimą, od tropików po koła podbiegunowe.

Greenland Wax

Materiał można zaimpregnować samemu przy użyciu dedykowanego wosku Greenland Wax. Woskowanie jest wyjątkowo proste, każdy może je wykonać w domu, w terenie lub w wybranych sklepach. W ten sposób można dostosować swoje ubrania G-1000 do warunków pogodowych i rodzaju aktywności. Woskować można konkretne elementy odzieży lub całość. Wosk jest bardzo łatwy w użyciu i nie zostawia śladów, a tkanina pozostaje miękka.

Sam zdecyduj jak bardzo odpornej tkaniny potrzebujesz: http://bit.ly/1zXqBx5 

Różnorodność produktów

Materiał znalazł zastosowanie nie tylko w przypadku spodni, kurtek ale także w plecakach i akcesoriach.

Pięć dostępnych wariantów (Original, Silent, Lite, Eco, HeavyDuty) pozwoli każdemu znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Więcej o produktach na: www.fjallraven.pl

Adresy sklepów ze stacjami woskowania: 

  • Alpin Sklep – Batorego 39, Warszawa
  • Do Lasu – Śląska 36, Piaseczno
  • Hunt-Fish – Robotnicza 7-8, Szczecin
  • GRUBE Narzędzia dla Leśnictwa – Obornicka 16a Suchy Las k. Poznania

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0