HomeRynek outdoor

Kamik – nowy dystrybutor obuwia z ponad 100-letnią tradycją

Zaawansowane technologie używane w obuwiu Kamik umożliwiają produkowanie modeli przystosowanych do temperatur nawet -74 st. C. Firma została założona w 1898 roku w Quebecu, gdzie do tej pory istnieje fabryka, a w tym roku wkracza w nową fazę rozwoju na rynku polskim. Jej nowym dystrybutorem została firma Raven z siedzibą w Krakowie. 

Kamik to producent wszechstronnego, wytrzymałego i niezawodnego obuwia. Pełna linia produktów z grupy Outdoor i Lifestyle gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo, wygodę i wodoodporność przez cały rok – w letnie ulewy i zimowe śnieżyce. Misją firmy jest zapewnienie użytkownikom komfortu w każdej wyprawie, bez względu na pogodę. 

Historia firmy rozpoczęła się ponad 100 lat temu. W 1932 roku William Cook wykupił upadająca na skutek kryzysu gospodarczego firmę Charron Manufactoring (działającą od 1989 r.), ratując tym samym 200 miejsc pracy. Dzięki gruntownej modernizacji zakładu Cook mógł urzeczywistnić marzenia o produkcji nowoczesnych, solidnych i trwałych butów, które od samego początku podbiły serca użytkowników. Wydarzenie to było fundamentem budowy doskonale prosperującej i wciąż rozwijającej się firmy Kamik, która do dziś zarządzana jest przez rodzinę Cook.

Marka Kamik, dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci dystrybucji, dostępna jest w ponad 40 krajach na całym świecie, a 70% produktów wytwarzana jest na terenie Kanady i USA. Projektanci i konstruktorzy butów – jako rdzenni mieszańcy Ameryki Północnej – wiedzą, co jest niezbędne do utrzymania suchości i komfortu cieplnego, zarówno w czasie mroźnej zimy jak i ulewnych wakacji. Odbiorcą tego obuwia są użytkownicy w każdym wieku i o różnych pasjach. Kamik proponuje bardzo bogatą kolekcję: modele myśliwskie, terenowe, turystyczne, miejskie, ocieplane kalosze oraz buty dziecięce.

Na polskim rynku Kamik funkcjonuje od 2011 roku i dzięki swojej niezawodności i wysokiej jakości wykonania ma już sporo fanów. Firma Raven, jako nowy dystrybutor, chce skupić się na dotarciu do nowych użytkowników rozpowszechniając modele, do których polscy klienci nie mieli do tej pory dostępu. Jesteśmy pewni, że będą one świetnym uzupełnieniem kolekcji, dlatego zapraszamy do składania zamówień – podkreśla Rafał Ziobro, współwłaściciel firmy.

W celu uzyskania informacji na temat współpracy, udostępniamy kontakt mailowy: rafal@ravenoutdoor.com.

Informacja prasowa firmy Raven Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0