HomeNowości z rynku

Ścianka Everest – polska ruchoma ścianka wspinaczkowa

Z początkiem marca pojawił się na rynku polskim hit Międzynarodowych Targów Fitness i Wellness FIBO odbywających się w Kolonii, a mianowicie rodzima wersja ruchomej ścianki wspinaczkowej.

Została ona wyprodukowana przez firmę Media Publication z Prószkowa pod Opolem. Ścianka Everest pozwala trenować wspinaczkę w klubach fitness, siłowniach, a nawet we własnych domach. Przede wszystkim w miejscach, w których było to niemożliwe.

Ścianka EverestŚcianka Everest

Ścianka Everest jest ponadto odpowiedzią na rosnącą popularność treningu funkcjonalnego. Pozwala ona na  intensywny trening wszystkich partii mięśni.

Przeprowadziliśmy ankietę wśród trenerów personalnych na temat zastosowania ruchomej ścianki wspinaczkowej w treningu funkcjonalnym i sensorycznym. Otrzymaliśmy pozytywny odzew. Według ich opinii, największą zaletą takiej formy treningu jest jego atrakcyjna forma i aktywizacja większości mięśni z uwzględnieniem układu zmysłu równowagi  podczas jednego ćwiczenia – wyjaśnia Piotr Małecki z Media Publication.

Funkcjonalność Ścianki Everest umożliwia trening wspinaczki w różnych konfiguracjach chwytów oraz pod różnym kątem nachylenia. Obydwie funkcje pozwalają na dobrą zabawę amatorom, a profesjonalistom dają możliwość doszlifowania techniki wraz z treningiem kondycyjnym.

Ścianka EverestŚcianka Everest

W ściance zastosowany został opatentowany przez firmę Media Publication inteligentny system położenia chwytów, który sprawia, że stale zmieniają położenie względem siebie. Uniemożliwia on zapamiętanie rozmieszczenia chwytów, a co za tym idzie znudzenia się trasą. Zostały zastosowane również czujniki na dole oraz na górze panelu do wspinaczki. Czujnik na dole powoduje zatrzymanie ścianki po to, aby osoba wchodząca za wolno z niej nie spadła. Z kolei czujnik na górze przyśpiesza ruchy ścianki w sytuacji, kiedy osoba ćwicząca wspina się szybciej niż została ustawiona prędkość ścianki. 

Z uwagi na częsty brak wolnej przestrzeni w klubach fitness, producent ścianki zapewnia, że jest w stanie przystosować konstrukcję danego modelu, do wymagań finalnego odbiorcy.

Możemy zmniejszyć lub zwiększyć wysokość, długość oraz szerokość Ścianki Everest w dowolny sposób. Kolor ścianki ograniczony jest wyłącznie wyobraźnią klienta – wyjaśnia Piotr Małecki.

Czy ruchoma ścianka wspinaczkowa przyjmie się w Polsce? Ruchome ścianki wspinaczkowe stają się coraz popularniejsze na zachodzie Europy. Są stałym elementem wielu prężnie działających klubów fitness, siłowni oraz hoteli. W Polsce obserwujemy coraz większe zainteresowanie tym rozwiązaniem, dlatego uważamy, że Ścianka Everest stanie się stałym wyposażeniem również polskich fitness klubów i siłowni – ocenia Piotr Małecki.

Więcej informacji na temat ścianki jak i jej możliwych zastosowań, znajdują się na stronie producenta:

http://www.climbing-everest.com/

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1